Cztery medale wioślarzy WTW na zawodach w Bydgoszczy

Trzy złote medale i jeden srebrny zdobyli reprezentanci Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas "Kujawsko-Pomorskich Konsultacji na Wodzie" zorganizowanych w miniony piątek na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy.


Podczas inauguracji sezonu na wodzie stawili się młodzi zawodnicy z całego województwa, by sprawdzić swoją formę po przymusowej izolacji spowodowanej epidemią koronawirusa. Bydgoski test, niezwykle ważny zarówno dla zawodników jak i trenerów, pokazał kto najefektywniej przepracował domowe treningi. Dla Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego był to bardzo udany start – nasi przywieźli z imprezy cztery medale.

Pierwsze złoto zdobyła Julia Gęsicka, mistrzyni Polski juniorek młodszych (czytaj więcej) i brązowa medalistka ubiegłorocznych Regat Nadziei Olimpijskich (czytaj więcej). Włocławianka startująca w konkurencji jedynek po prostu znokautowała rywalki. Podczas biegu zbudowała ogromną przewagę nad resztą stawki, samotnie meldując się na mecie i wyprzedzając drugą Natashę Malicką z LOTTO Bydgostii aż o 26 sekund.

Julia, która zdemolowała przeciwniczki, wbrew pozorom miała bardzo trudne rywalki – mówi Krzysztof Gabryelewicz, trener WTW Włocławek - Natasha Malicka, która straciła do naszej zawodniczki 26 sekund to czwarta zawodniczka jesiennych kwalifikacji, natomiast trzecia na mecie Oliwia Gawrysiak z BTW Bydgoszcz to druga zawodniczka Jesiennych Regat Kwalifikacyjnych w Poznaniu.

Świetny występ zaliczyły także Wiktoria i Weronika Klasińskie, które całkowicie zdominowały rywalizację w dwójkach bez sterniczki juniorek młodszych. Niesamowite siostry, ubiegłoroczne mistrzynie Polski (czytaj więcej), uciekły całej stawce nie dając przeciwniczkom żadnych szans - drugą na mecie osadę z Torunia wyprzedziły aż o piętnaście sekund. Trzecie złoto w jedynkach juniorów młodszych zgarnął Piotr Śliwiński, dwukrotny medalista Mistrzostw Polski (czytaj więcej). Włocławianin do ostatnich metrów toczył zaciętą walkę z Kacprem Mickiewiczem, wioślarzem bydgoskiej Zawiszy i po mocnym finiszu przeciął linię mety na pierwszym miejscu. Srebrny medal wywalczyła juniorka starsza Joanna Reclaf, trzecia zawodniczka grudniowych mistrzostw województwa na ergometrze (czytaj więcej). Reprezentantce WTW zabrakło zaledwie jednej sekundy do zwycięstwa w tym pasjonującym biegu.

Bardzo dobrą formę pokazał Piotr Śliwiński, przez cały dystans ostro naciskany przez rywala z Bydgoszczy. Nasz zawodnik walczył do samego końca i nie pozwolił się wyprzedzić – mówi Krzysztof Gabryelewicz - Przekonujące zwycięstwo odniosły Siostry Wiktoria i Weronika Klasińskie, które nie wykazały żadnych znamion kryzysu podczas dwukilometrowego wyścigu. Pozytywną niespodziankę zrobiła nam Joanna Reclaf, która w jedynkach juniorek starszych uplasowała się na drugiej pozycji, przegrywając złoty medal na ostatnich metrach.

Ostatnią konkurencją w której rywalizowali włocławianie były jedynki juniorów starszych. Tuż za podium, na czwartej pozycji zawody ukończył Adam Sieraczkiewicz, który na finiszu przegrał minimalnie najpierw drugą a później trzecią pozycję. Maciej Sieraczkiewicz ukończył zmagania tuż za bratem, na piątej pozycji. Filip Niewiadomski był siódmy, a Patryk Sadokierski ósmy. W rywalizacji juniorskich jedynek Wiktoria Małkowska uplasowała się na dziesiątej pozycji, natomiast Wiktoria Orlińska zakończyła zawody na dwunastym miejscu.

[email protected]
1 komentarz

gość-61726

WTW jak zawsze na poziomie! Brawa dla najstarszego włocławskiego klubu sportowego!

1 1
ID:83180


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA