Rosa Radom pokonała Anwil Włocławek w drugim starciu

Rosa Radom pokonała na własnym terenie włocławskie "Rottweilery" w drugim meczu półfinałów Tauron Basket Ligi i wyrównała stan rywalizacji. Kolejne dwa mecze tej pary rozegrane zostaną w niezdobytej w tym sezonie Hali Mistrzów.

To spotkanie znowu nie zawodziło kibiców, którzy uwielbiają zacięte starcia. Świetnie rozpoczął Robert witka – to m.in. dzięki jego ośmiu punktom, a także trafieniom Michała Sokołowskiego Rosa prowadziła 16:11. W Anwilu aktywny w ataku był z kolei Fiodor Dmitriew – to właśnie jego akcje pozwoliły wrocławianom na zbliżenie się na dwa punkty po 10 minutach rywalizacji. W drugiej części meczu goście zdobywali przewagę po trafieniach Davida Jelinka czy Roberta Tomaszka, ale szybko sytuację opanowywali zawodnicy trenera Wojciecha Kamińskiego. Spotkanie ciągle było wyrównane i mimo bardzo dobrej dyspozycji Danilo Andjusicia to Rosa po 20 minutach i rzucie Igora Zajcewa wygrywała 35:34.

W trzeciej kwarcie inicjatywę zaczął przejmować zespół trenera Igora Milicicia. Gospodarze nie mogli znaleźć sposobu na zatrzymanie Fiodora Dmitriewa i Roberta Tomaszka – po rzutach wolnych środkowego Anwil miał już sześć punktów przewagi. Rosa w końcu odpowiedziała – rzutami wysokich: Seida Hajricia oraz Igora Zajcewa. Dzięki trójce tego ostatniego prowadziła 50:48 po 30 minutach gry. W czwartej kwarcie gospodarze włączyli dodatkowy bieg i zaczęli trafiać z dystansu. Dzięki temu zdecydowanie uciekali swoim rywalom – po kolejnej trójce w wykonaniu Toreya Thomasa ich przewaga wynosiła nawet 22 punkty! Na to drużyna z Włocławka nie mogła już znaleźć sposobu. Ostatecznie radomianie zwyciężyli 82:65.

Rosa Radom - Anwil Włocławek 82:65 (18:16, 17:18, 15:14, 32:17)