Młodzicy Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej najlepsi w Łodzi

Zawodnicy TKM Włocławek z rocznika 2003 wygrali turniej o Puchar Rektora Uniwersytetu Łódzkiego. Nasi zawodnicy okazali się bezkonkurencyjni w pierwszym swoim turnieju rozgrywanym w tym sezonie. TKM Włocławek wygrał zdecydowanie cztery z pięciu meczów, przegrał jedynie z ŁKS Łódź rocznik 2002 który grał poza konkursem.

TKM pierwszego dnia wygrał z Kadrą Województwa Kujawsko-Pomorskiego rocznik 2004. Mecz ten miał dla naszych szczególne znaczenie ponieważ w drużynie przeciwnej grało pięciu zawodników którzy trenowali z włocławianami przez wiele lat.

TKM Włocławek – Kadra KUJ-POM 59:17 (10:4, 16:3, 15:7, 18:3)

Bednarek 20, Szabelski 12,Łukasik 9, Bykowski 8, Włudarski 6, Szortyka 4

Drugi dzień TKM zaczął od porażki z zespołem ŁKS-u Łódź rocznik 2002 (zespół poza konkursem). Nasi chłopcy zbył łatwo dali odskoczyć rywalom i już w pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 23:9. W kolejnych kwartach goniliśmy wynik, jednak zabrakło nam sił i musieliśmy uznać wyższość starszych kolegów z Łodzi.

TKM Włocławek – ŁKS Łódź 2002 29:43 (9:23, 11:6, 3:4, 6:10)

Szabelski 7, Szortyka 6, Bykowski 4, Włudarski 4, Janowski 3, Bednarek 2, Wojciechowski 2, Bladoszewski 1

Szybko mogliśmy się jednak zrewanżować zawodnikom z Łodzi, ponieważ tego samego dnia graliśmy mecz z ŁKS Łódź rocznik 2003. W tym meczu po świetnej drugiej i czwartek kwarcie wygraliśmy 40:18

TKM Włocławek – ŁKS Łódź 40:18 (5:8, 13:2, 4:4, 18:4)

Wojciechowski 8, Bednarek 7, Bykowski 5, Łukasik 4, Szortyka 4, Szabelski 4, Janowski 4, Włudarski 2, Błędowski 2

Ostatniego dnia graliśmy dwa mecze jeden po drugim. Szybko okazało się że nasi zawodnicy są dobrze przygotowani fizycznie i w tych dwóch spotkania pokonaliśmy najpierw MKK Pyrę Poznań 55:33, a później UKS Gim 92 Warszawę 67:33.

TKM Włocławek – MKK Pyra Poznań 55:33 (18:6, 12:7, 16:15, 9:5)

Bladoszewski 10, Bednarek 8, Szortyka 8, Bykowski 8, Łukasik 6, Szabelski 6, Wojciechowski 4, Włudarski 4, Janowski 1

TKM Włocławek – UKS Gim 92 Warszawa  67:33 (12:6, 23:6, 16:13, 16:8)

Bykowski 17 Bednarek 12 Włudarski 10 Bladoszewski 9 Szabelski 7 Szortyka 4 Wojciechowski 3 Łukasik 3 Błędowski 2

Najlepszym strzelcem turnieju został Oliwier Bednarek, natomiast do najlepszej pierwszej piątki całego turnieju został wybrany Igor Bladoszewski.