Anwil przegrał z Rosą. To szósta porażka "Rottweilerów"

W trzynastej kolejce koszykarskiej ekstraklasy Anwil Włocławek pgrał w Radomiu z tamtejszą Rosą. Mimo świetnej pierwszej połowy "Rottweilery" oddały po przerwie inicjatywę gospodarzom i ostatecznie przegrały 61:74.

Anwil zaczął ten mecz od trójek w wykonaniu Kacpra Młynarskiego i Jamesa Washingtona. Rosa dość szybko doprowadziła jednak do remisu, a nieźle prezentowali się Gary Bell i Jordan Callahan. Po późniejszych rzutach wolnych Roberta Witki radomianie zdobyli nawet minimalną przewagę. Atak Anwilu rozruszał Nemanja Jaramaz, dzięki któremu włocławianie prowadzili nawet sześcioma punktami. Trójką w pierwszej kwarcie różnicę zmniejszył jeszcze Damian Jeszke. Seria 8:0 i rzut z dystansu Gary’ego Bella znowu zmieniały sytuację. Aktywny w ataku był jednak Josip Sobin, a to oznaczało wyrównaną rywalizację. Swoją obecność na parkiecie trójkami zaznaczał też Daniel Szymkiewicz, a po akcji 2+1 Darnella Jacksona to zespół trenera Wojciecha Kamińskiego prowadził 38:32. Nawet dobry fragment w wykonaniu Washingtona nie wystarczył, aby Anwil doprowadził do remisu. Rzut Jeszkego ustawił wynik spotkania po pierwszej połowie na 42:37.

Trójki Damiana Jeszkego i Gary’ego Bella na początku trzeciej kwarty dawały nawet dziewięciopunktowe prowadzenie gospodarzom. To nie był koniec ofensywnego zrywu gospodarzy - po kolejnym rzucie z dystansu Jeszkego było 53:39. Sytuację Anwilu starał się poprawiać Paweł Leończyk, ale po rzutach wolnych Bella przewaga radomian wynosiła już 17 punktów. Ostatecznie po 30 minutach rywalizacji zespół trenera Wojciecha Kamińskiego wygrywał 62:48. Dwie trójki Tylera Hawsa na początku czwartej kwarty dawały gościom nadzieję na lepszy wynik. Rosa nie grała już tak ofensywnie, ale potrafiła utrzymywać swoją przewagę - po rzucie Bella prowadziła jedenastoma punktami. Co prawda włocławianie potrafili jeszcze zbliżyć się do stanu 68:61 dzięki trafieniu Sobina, ale mieli za mało czasu na coś więcej. W końcówce na linii rzutów wolnych skuteczni byli faulowani Jordan Callahan i Michał Sokołowski, a Rosa zwyciężyła 74:61.

Rosa Radom - Anwil Włocławek 74:61 (16:19, 26:18, 20:11, 12:13)