Derby dla Anwilu. Twarde Pierniki rozbite we Włocławku

Koszykarze Anwilu pokonali w Hali Mistrzów lidera rozgrywek Polski Cukier Toruń 91:73 w meczu 14. kolejki PLK. Najlepszym "Rottweilerem" był tym razem Michał Chyliński, który rzucił rywalom 24 punkty - w tym siedem celnych trójek!

Spotkanie od trójek rozpoczęli Paweł Leończyk i Łukasz Wiśniewski, ale później mecz nie był już tak ofensywny. W ekipie gospodarzy nieźle spisywał się Tyler Haws, chociaż to nie wystarczało do zbudowania bezpiecznej przewagi. Na to starał się odpowiadać Kyle Weaver. Trafienie Josipa Sobina dało Anwilowi prowadzenie 14:13 po 10 minutach rywalizacji. Druga kwarta długo była wyrównana, ale włocławianie po serii 8:0 i trafieniu Toneya McCraya mieli już przewagę dziewięciu punktów. Późniejsza trójka Jamesa Washingtona dawała wynik 43:31 dla gospodarzy. Polski Cukier ciągle był jeszcze w grze. Do końca pierwszej połowy tę różnicę - do siedmiu punktów - zmniejszył m.in. Jure Skifić.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego starał się jeszcze bardziej zbliżać do rywali, ale oni na to nie pozwalali i dzięki trójkom Kamila Łączyńskiego oraz Tylera Hawsa kontrolowali sytuację na parkiecie. Anwil w pewnym momencie osiągnął nawet 15 punktów przewagi, ale nadzieję rzutem z dystansu gościom dawał jeszcze Jure Skifić. Chorwat swoimi rzutami zaskakiwał także w kolejnej kwarcie, choć to ciągle było za mało na rozpędzoną ekipę trenera Igora Milicicia. W pewnym momencie po trafieniu Maksyma Sanduła torunianie zbliżyli się jeszcze na dziewięć punktów, ale na więcej już nie było ich tego dnia stać. Niezwykle ważne trójki trafiał Michał Chyliński i to głównie dzięki niemu włocławianie znowu uciekali na bezpieczną przewagę. Ostatecznie Anwil zwyciężył 91:73.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 91:73 (14:13, 29:23, 17:12, 31:25)