Wysokie zwycięstwo Anwilu w starciu z AZS Koszalin

Anwil pokonał dzisiaj w Hali Mistrzów AZS Koszalin 78:62 w ostatnim spotkaniu 22. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Najskuteczniejszym zawodnikiem "Rottweilerów" był Nemanja Jaramaz, który rzucił rywalom 17 punktów i zgarnął z tablic sześć piłek.

Mecz praktycznie bez emocji. Pierwsza karta to absolutna dominacja Włocławian, którzy od pierwszego gwizdka narzucili swoje tempo i warunki na parkiecie. Z dystansu trafiali Dmitriew i Jaramaz i było 9:2. Wynik dla gości próbował trzymać Harris, ale po akcjach Sobina i Leończyka włocławianie odskoczyli na jedenaście punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23:15. W drugiej odsłonie "Rottweilery"wciąż spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń w Hali Mistrzów. Przy dużej przewadze nastąpiła chwilowa dekoncentracja w szeregach Anwilu, co skrzętnie wykorzystywali goście, i pod koniec pierwszej połowy po trójce Kuby Zalewskiego AZS zniwelował stratę do zaledwie trzech punktów. Na szczęście drużyna trenera Milicicia błyskawicznie wróciła do gry i po celnych rzutach Michała Chylińskiego i Toneya McCraya Anwil prowadził po dwóch kwartach 42:31.

Po zmianie stron "Rottweilery" wróciły do konkretnej gry. Sobin dwoił się i troił, a przewaga gospodarzy rosła z akcji na akcję. Po kilku widowiskowych akcjach koszykarze obu drużyn stanęli i przez dłuższy czas żadna z drużyn nie potrafiła przełamać strzeleckiej niemocy. Kwartę zakończył celnym rzutem James Washington i włocławianie po 30 minutach rywalizacji prowadzili różnicą piętnastu punktów (59:44). Ostatnia kwarta dzisiejszego spotkania rozpoczęła się mocnym uderzeniem gości z Koszalina. Po serii 7:0 drużyna prowadzona przez włocławianina Kamila Sadowskiego zbliżyła się do Anwilu na 8 punktów. Na szczęście dobre zawody rozgrywał Paweł Leończyk i między innymi dzięki jego aktywności nasi opanowali sytuację. Akcje Harrisa i Millage’a utrzymywały jeszcze koszalinian w grze, ale włocławianie nie pozwalali na zbyt wiele. Wynik rzutem za trzy punkty ustalił kapitan Fiodor Dmitriew i Anwil wygrał z AZS Koszalin 78:62.

Anwil Włocławek – AZS Koszalin (23:15, 19:16, 17:13, 19:18)
Jaramaz 17 (6zb), Mccray 13, Leończyk 11 (8zb), Sobin 11 (10zb), Chyliński 9, Dmitriew 8, Washington 6, Młynarski 3
AZS: Wall 11, Nelson 10, Harris 10 (12zb) Stelmach 9, Millage 8, Manigault 5, Nowakowski 3, Wadowski 3, Zalewski 3