Trzy zwycięstwa wioślarzy podczas Mistrzostw Bydgoszczy

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas Mistrzostwach Miasta Bydgoszczy na ergometrze wioślarskim. Nasi wioślarze odnieśli w zawodach trzy zwycięstwa, a w klasyfikacji klubowej uplasowali się na trzeciej pozycji.

Po raz kolejny znakomicie spisał się Fabian Barański, który aż o pięć sekund poprawił swój rekord życiowy z Mistrzostw Polski we Wrocławiu, ustanawiając przy okazji kolejny rekord klubu. Z wynikiem 6:07,0 wyprzedził aż o 11 sekund drugiego na mecie Jędrzeja Skiereckiego z Lotto z czasem 6:18,4. Rezultat ten jest jednym z najlepszych wyników wśród juniorów w historii Polski.

W rywalizacji juniorów startowało jeszcze trzech zawodników WTW. Wysoką, piątą pozycję z wynikiem 6:27,0 zajął Grzegorz Ziółkowski. Tomasz Budzyński z rezultatem 6:27,5 uplasował się na siódmej, zaś Bartosz Jarzembowski z czasem 6:49,4 zakończył imprezę na 23. miejscu.

W konkurencji juniorek młodszych również zdecydowane zwycięstwo odniosła Oliwia Muraska, która z czasem 6:36,7 wyprzedziła Sobocińską Jessikę o 8,6 sekundy. W tej konkurencji Ewelina Rosińska ( 8:05,4 ) była 13, Ziółkowska Aleksandra - 25. a Adamowska Edyta była 28.

Doskonale spisała się w konkurencji młodziczek Magdalena Szprengiel, która także pokonała wszystkie rywalki. Do rekordu klubu zabrakło jej jednej sekundy. Wysokie, dziewiąte miejsce wśród młodziczek zajęła Katarzyna Słomczewska. Pozostałe nasze zawodniczki zajmowały następujące miejsca: Klasińska Weronika - 21, Kalsińska Wiktoria - 24, Orlińska Wiktoria - 30, Małkowska Wiktoria - 34 i Gęsicka Julia - 38.

Również w grupie młodzików nasi reprezentanci wypadli bardzo pozytywnie. Sadokierski Patryk i Sieraczkiewicz Maciej stoczyli bardzo wyrównany pojedynek do samej mety o drugą pozycję . Minimalnie zwyciężył ten pierwszy. Wysoko, na siódmej pozycji minął metę Kędzior Kacper. Pozostali nasi zawodnicy zajmowali następujące lokaty: Kańczewski Piotr - 26, Niewiadomski Filip - 27, Śliwiński Piotr - 28

W rywalizacji młodzieżowców (19 -23 lat) na najniższym stopniu podium stanął  Bartosz Jędrzejewski, Miłosz Baranowski był 7., zaś Kamil Kurowski zajął 9. miejsce. Ostatnią konkurencją w której startowali zawodnicy WTW była rywalizacja w grupie juniorów młodszych. Tutaj naszym zawodnikom nie udało się osiągnąć podium, chociaż zdecydowanie poprawili swoje rekordy życiowe. W konkurencji tej Sieraczkiewicz Adam był 10. zaś Żmudziński Łukasz finiszował na 17. miejscu.

Źródło: WTW Włocławek