Pewne zwycięstwo Anwilu Włocławek ze Stelmetem

W 26. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek w Hali Mistrzów okazał się lepszy i pokonał Stelmet Zielona Góra 81:68. Włocławianie od połowy pierwszej kwarty grali jak prawdziwe „Rotweillery” i pokazywały kły gościom. Dzięki wygranej koszykarze Anwilu Włocławek awansowali na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek. Najlepszym zawodnikiem Anwilu był Josip Sobin, który zdobył 15 punktów i zanotował 11 zbiórek, Toney McCray 14 punktów i 5 zbiórek.

Pierwsze punkty w spotkaniu zdobył po zbiórce Kelati. Włocławianie przez pierwsze trzy minuty gry nie znaleźli skutecznej drogi do kosza. Po 3minutach włocławianie przegrywali 4:0. Chwilową nieskuteczność Anwilu przerwał Jaramaz. Chwilę później dwie akcje z półhaka zdobył Sobin i podopieczni Igora Milicića prowadzili 6:4. Włocławianie z akcji na akcję rozkręcali się. Punkty dla włocławian zdobywali gracze podkoszowi (Sobin i Leończyk). Zielonogórzanie grali na słabej skuteczności. W końcówce pierwszej kwarty na boisku pojawił się Chyliński i od razu zaczął od „trójki”. Po przerwie na żądanie gracze Stelmetu zdobyli 5pkt. (14:11). W końcówce kwarty włocławianie skutecznie wykorzystywali rzuty wolne. Ostatnie punkty w pierwszej kwarcie zdobył wejściem pod kosz Hawks i Anwil prowadził 22:13.

Drugą kwartę rozpoczął Washington, trzy punkty dorzucił Hawks i Anwil prowadził 27:13. W odpowiedzi rzutem za trzy punkty popisał się Florence. Od początku kwarty obie drużyny walczyły jak równy z równym. Włocławianie brylowali w przechwytach, często dezorganizując akcje gości. Po stracie Koszarka i wsadzie McCraya (35:20) trener Gronek nie wytrzymał i poprosił o przerwę. Po wznowionej punkty spod kosza zdobył Dragicević, dla Anwilu 3pkt. Leończyk. Kilka sekund później trzy punkty rzucił Koszarek, tym samym odpowiedział McCray. Przy stanie 43:27 Łukasz Koszarek z prawie 9 metra oddał rzut za trzy punkty i Anwil prowadził 13pkt. Ostatnia akcja należała do gości, ale zakończyła się nieudanym rzutem Gruszeckiego. Po 20min gry Anwil Włocławek prowadził 45:30.

Trzecią odsłonę spotkania rozpoczął Sobin, trzy punkty dorzucił McCray i włocławianie prowadzili 20pkt. Dla Anwilu punkty spod kosza zdobył Sobin. Koszykarze Stelmetu Zielona Góra próbowali zmniejszyć przewagę Anwilu, skuteczniejszą grą i obroną strefową. Na szczęście włocławianie nie dali sobie narzucić tempa gry gości i kontrolowali przebieg spotkania. Po zejściu z boiska Hrycaniuka, dwa punkty spod kosza zdobył Dmitriew (57:38). Kolejna „trójka” Koszarka i punkty Djurisića zmniejszyły prowadzenia Anwilu do 12 punktów (58:46). Po przerwie na żądanie dwa błędy w ataku popełnili włocławianie i wydawało się, że goście są na fali i zaczną odrabiać punkty. Włocławianie w końcówce podjęli rękawice i mimo chwili słabości nie dali zmniejszyć bardziej przewagi.

Czwartą kwartę włocławianie rozpoczęli od celnego rzutu za trzy punkty. W drużynie zielonych koszul punkty spod kosza trafił Dragicević. Dobra zmianę dla Anwily dał Kacper Młynarski, który ledwo o pojawił się na parkiecie i odpalił „trójkę”. W kolejnej akcji gości punktował Dragicević (66:53). Przez 6 minut gry obie drużyny dobrze broniły. Po przerwie w grze celny rzut zza linii 6,75cm oddał Florence. Dwa punkty dla Anwilu rzucił Hawks i Anwil prowadził 68:58. W końce kwarty goście walczyli o każdą piłkę chcąc odrobić straty. Zielonogórzanie często wchodzili pod kosz, gdzie byli przez graczy Anwilu faulowani. Na dwie minuty do końca spotkania przy stanie 73:63, po asyście trzy punkty zdobył Dmitriew i już większość kibiców Anwilu była pewna zwycięstwa, a tym samym pierwszego miejsca Anwilu Włocławek w tabeli PLK. Włocławianie w końcówce grali długie akcje, co zmuszało gości do fauli i szybkiej gry w ataku. Ostatecznie włocławianie pewnie pokonali Stelmet Zielona Góra 81:68.

Anwil Włocławek - Stelmet BC Zielona Góra 81:68 (22:13, 23:17, 15:19, 21:19)
Sobin 15, McCray 14, Washington 10, Leończyk 9, Jaramaz 8, Haws 7, Chyliński 6, Dmitriew 6, Młynarski 3, Łączyński 2, Bartosz 1
Stelmet BC: Florence 17, Djurisić 15, Koszarek 15, Dragicević 14, Hrycaniuk 2, Kelati 2, Mokros 2, Moore 1, Gruszecki 0, Matczak 0