Ariel Piotrowski wraca na tor walczyć o najwyższe cele

fot. IR Orzechowscy

W weekend Ariel Piotrowski stanie do walki w kolejnej edycji ROK Cup Poland. Cele na ten sezon są proste – walka o główne trofeum całego cyklu i podium mistrzostw Polski. To już trzeci rok włocławskiego kierowcy w wyczynowym kartingu.


Doświadczony 31-latek sięgał już po tytuły krajowe i jeden międzynarodowy w rajdach samochodowych. Teraz chce powalczyć o to samo w innej dyscyplinie sportów motorowych. Poprzedni sezon Pucharu ROK włocławski kierowca zakończył czwartym miejscem w klasyfikacji generalnej. Teraz nabrał apetytu i chce powalczyć o więcej.

Zawsze w życiu trzeba starać się stopniowo podnosić sobie poprzeczkę – podkreśla Ariel Piotrowski - Kto stoi w miejscu, ten tak naprawdę się cofa. Gdy zaczynałem swoją przygodę z kartingiem, od początku przyjęliśmy sobie trzyletni plan, który zakładał, że pierwszy rok będzie przeznaczony głównie na naukę, w drugim – też miałem się uczyć, ale już też zbliżać się do czołówki, a w trzecim podjąć walkę o najwyższe cele.


Ariel Piotrowski mówi wprost, że zamierza walczyć o tytuł mistrza Polski, a także o triumf w klasyfikacji generalnej prestiżowej serii ROK Cup Poland w seniorskiej kategorii ROK 25. Pierwszy akord rywalizacji w tym silnie obsadzonym pucharze zabrzmi już w najbliższy weekend na toruńskiej Racing Arenie.

W mojej kategorii będzie kilku doświadczonych i szybkich konkurentów, którzy z pewnością łatwo nie oddadzą czołowych miejsc - mówi Ariel - Wiem, jednak, że jestem dobrze przygotowany. Z doświadczeniem zebranym w poprzednich latach i odrobiną szczęścia, mogę walczyć o czołowe lokaty, minimum dla nas to miejsca w pierwszych trójkach. Jeżeli wszystko ułoży się po mojej myśli, to chciałbym, żeby taką wisienką na torcie na koniec sezonu był start w Światowym Finale ROK we włoskim Lonato.

Na toruńskim obiekcie, położonym tuż obok słynnego stadionu żużlowego, Motoareny, w szranki z rywalami stanie też syn Ariela Piotrowskiego – Borys. On z kolei dopiero uczy się wyścigowego rzemiosła. Czterolatek weźmie udział w tak zwanych pokazach, czyli niepunktowanych wyścigach, przeznaczonych dla najmłodszych adeptów kartingu.

Pierwsza runda ROK Cup Poland 2017 ruszy w sobotnie przedpołudnie. Rozpocznie się sesjami treningowymi, w tym tak zwanym oficjalnym treningiem pełniącym rolę kwalifikacji. Wyścigi kwalifikacyjne planowane są od godz. 12.30. Na niedzielę zaplanowano m.in. wyścigi przedfinałowe i finałowe. Te pierwsze wystartują po godz. 10.00. Finały rozpoczną się według harmonogramu zawodów o 12.15.

Źródło: Ariel Team
1 komentarz

gość-42588

No mam nadzieje ze w tym roku pecha będzie trochę mniej i uda się zrobić dobry wynik na koniec sezonu

0 0
ID:71196


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Promesy na odbudowanie zniszczonych dróg w powiecie

11 lipca poseł Joanna Borowiak wraz z Wojewodą Kujawsko - Pomorskim Mikołajem..

Sobolewski nie będzie wiceprzewodniczącym Rady Miasta

O tym, że z jego działalności w Radzie Miasta i pełnieniu obowiązków jako radnego,..

Samorządy z Kukizem: zgłoś się lub zaproponuj kandydata

Kukiz’15 chce odebrać władzę oligarchom partyjnym i zachęca obywateli, by przejęli..

Klub PiS będzie przeciwko absolutorium dla prezydenta

Najważniejszym punktem czerwcowej, przedwakacyjnej sesji radnych, będzie głosowanie..

Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Włocławka?

W kuluarach mówi się o dwóch osobach: Joannie Borowiak, która obecnie jest posłanką..

Dziennikarstwo obywatelskie

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

Polska moich marzeń cz.5

Nadchodzi wielkimi krokami finisz tego licytowania się na fantastyczne pomysły...