Medale zawodników WTJ Włocławek na Żukovia Judo Cup

Zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Judo wywalczyli cztery medale, w tym jedno złoto, dwa srebra i jeden brąz, podczas międzynarodowego turnieju Żukovia Judo Cup. Najlepszy był Aleksander Gradowski, który wygrał rywalizację w wadze do 24 kg.

W imprezie wzięło udział 350 zawodników z całej Polski, a także Rosji, Łotwy i Białorusi. Wśród nich znalazła się siedmioosobowa reprezentacja Włocławskiego Towarzystwa Judo.

W kategorii wiekowej U9 najlepiej spisał się Aleksander Gradowski w wadze do 24kg, który zajął pierwsze miejsce. W tej samej kategorii wiekowej Zuzia Jurczak zajęła piąte miejsce, a Filip Adamczewski (kategoria do 30 kg) ukończył rywalizację na siódmej pozycji.

W grupie U11 srebrny medal zdobył Kami Zdanowski (do 48kg). W kolejnej grupie wiekowej U13 po raz kolejny na podium stanęła Nikola Banasiak zajmując trzecie miejsce w wadze do 41 kg. Natomiast Alicja Gradowska była piąta w wadze do 50kg.

W grupie najstarszej U15 młodzik srebrny medal wywalczył Arkadiusz Zdanowski. Po bardzo dobrych walkach Arek uległ tylko czołowemu zawodnikowi w Polsce w tej kategorii wiekowej Łukaszowi Przybylskiemu.