Fighterki AMSW powołane na zgrupowanie kadry narodowej

Małgorzata Dolatowska, Amelia Cymerman, Oliwia Sikorska i Marta Chomicz, zawodniczki Akademii Mieszanych Sztuk Walki z Wilkowic, otrzymały powołanie na zgrupowanie kickbokserskiej kadry narodowej kadetek starszych w Suszu. 


Zgrupowanie reprezentacji Polski odbędzie się od 26 do 28 czerwca w Suszu, potem będzie kolejne zgrupowanie na przełomie lipca i sierpnia. Podopieczne trenera Daniela Tobjasza, powołane przez Polski Związek Kickboxingu,  będą przygotowywać się do Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu, które na początki września odbędą się w Macedonii.

Małgorzata Dolatowska (15 lat)
- trenuje od ośmiu lat. Pochodzi z Izbicy Kujawskiej, pierwszym opiekunem był Jacek Malinowski 2 dan, pod którego okiem trenowała karate kyokushin, w 2014 zaczęła trenować u Daniela Tobjasza 4 dan, a rok później zaczęła swoje starty na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski, Ogólnopolskich Ligach w rożnych federacjach karate kyokushin wielokrotnie stając na podium. W 2015 była druga w Międzynarodowym turnieju Shindokai-kan w Wilnie, dodatkowo rozpoczęła starty w kickboxingu w Polskiej Federacji Kickboxingu i federacji WFMC. W roku 2016 wygrała Puchar Europy w kickboxingu PFKB. Posiada brązowy pas 2 kyu w karate oraz 7 stopień w kickboxingu.

Amelia Cymerman (15 lat) - trenuje od czterech lat pochodzi ze Świerkowa (gmina Choceń). W 2014 roku zaczęła swoje starty na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski, Ogólnopolskich Ligach rożnych federacji karate kyokushin wielokrotnie stając na podium. Zaczęła startować w kickboxingu w Polskiej Federacji Kickboxingu, federacji WFMC. W 2015 zajęła pierwsze miejsce w Międzynarodowym turnieju Shindokai-kan w Wilnie, zdobyła również Mistrzostwo Świata Federacji WFMC w kickboxingu light-contact w Hagen. W 2016 roku wygrała Puchar Europy w Kickboxingu PFKB. Posiada brązowy pas 1 kyu w karate oraz 7 stopień w kickboxingu. 

Oliwia Sikorska (13 lat) - trenuje od czterech lat pochodzi ze Świerkowa (gmina Choceń). W 2014 roku zaczęła starty na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski, Ogólnopolskich Ligach rożnych federacji karate kyokushin wielokrotnie stając na podium. W 2014 zaczęła dodatkowo startować w kickboxingu w Polskiej Federacji Kickboxingu, federacji WFMC z wieloma sukcesami. W kolejnym roku wygrała Międzynarodowy turniej Shindokai-kan w Wilnie. W 2016 wygrała puchar europy w kickboxingu kick-light PFKB, posiada niebieski pas 5 kyu w karate oraz 7 stopień w kickboxingu.

Marta Chomicz (15 lat) - trenuje od sześciu lat, pochodzi Ze Starego Nakonowa (gmina Choceń), W 2014 roku zaczęła starty na Mistrzostwach Polski, w Pucharze Polski, Ogólnopolskich Ligach rożnych federacji karate kyokushin wielokrotnie stając na podium. Zaczęła dodatkowo startować w kickboxingu w Polskiej Federacji Kickboxingu, federacji WFMC z wieloma sukcesami. W 2015 zajęła pierwsze miejsce w Międzynarodowym turnieju Shindokai-kan w Wilnie. W tym samym roku została Wicemistrzynią Świata w Kickboxingu Low Kick federacji WFMC w Hagen. W 2016 wygrała puchar europy w kickboxingu kick-light PFKB, posiada brązowy pas 2 kyu w karate oraz 7 stopień w kickboxingu. 

Dziewczyny są podopiecznymi włocławianina Daniela Tobjasza (35 lat), posiadacza czarnych pasów 4 dan Jiu-jitsu,1 dan Kickboxing, instruktor Kickboxingu,jiu-jitsu, samoobrony. Od 2015 Trener Kadry Narodowej Federacji WFMC w grapplingu. Z Mistrzostw Świata Federacji WFMC jego zawodnicy przywieźli trzy złote, srebrny i brązowy medal, a także wiele medali z Pucharów Europy w Kickboxingu, Mistrzostw Polski w Karate kyokushin, kickboxingu, boksu, z Międzynarodowych Mistrzostw Litwy, Jako trener pracuje już dziesięć lat. Jest Wiceprezesem Akademii Mieszanych Sztuk Walki w Wilkowicach. Jego zawodnicy startują w kraju i na świecie z dużymi sukcesami... Sztuki walki są jego pasją i trenuje już od 26 lat, trenował karate tradycyjne, kickboxing, jiujitsu, karate kyokushin, muay thai defendo.

Na szkolenie młodych adeptów sztuk walki z Wilkowic, sprzęt, wyjazdy na obozy, dietę idzie dużo pieniędzy, a klub i rodzice nie są w stanie samodzielnie finansować działalności klubu. Dlatego osoby, instytucje i firmy, które chcą wesprzeć rozwój tych talentów proszeni są o kontakt Akademia Mieszanych Sztuk Walki (tel. 697699630) lub wpłatę na konto konta 08 1240 3389 1111 0010 5855 9663 Z dopiskiem darowizna.

[email protected]
5 komentarzy

gość-92035

Takie mlode i tyle sukcesow....BRAWO

1 1
ID:72322

gość-70534

Wow... Takie mlode i tyle zdobyly...

1 1
ID:72323

jaros

Gratulacje dziewczyny..pokażcie wszystkim ...

1 1
ID:72324

gość-79371

Ciagle tylko sie lansuja.. to juz przesada... Udalo im sie i wielkie halo!!!

1 1
ID:72382

gość-65734

Trenuje od 26 lat ? Dobre
Raczej od 6 lat a zaczynal u Kabla I Sidora w Ciosie pozniej w AMA i wylansowa sie na ich plecach klamca

1 1
ID:72642


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA