Trzy medale pięściarzy włocławskiego Championa na OOM

Trzy medale - jeden złoty i dwa srebrne - wywalczyli zawodnicy Klubu Bokserskiego Champion Włocławek podczas XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie, która w tym roku zorganizowana była w Pułtusku.

Do rywalizacji kadetów stanęło łącznie 190 pięściarzy reprezentujących 97 klubów z całego kraju, natomiast wśród dziewcząt o medale walczyły 92 zawodniczki z 43 ośrodków. Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć silnej ekipy włocławskiego Championa, która w ubiegłym roku przywiozła z OOM w Ząbkowicach Śląskich trzy medale (czytaj więcej).

Podopieczni trenerów Kamila Korpowskiego i Roberta Osmólskiego i tym razem nie zawiedli. W kategorii 63 kg bezkonkurencyjny był Michał Jarliński, który poprawił ubiegłoroczne osiągnięcie zgarniając złoty medal i Mistrzostwo Polski. Michał został również uznany najlepszym zawodnikiem zawodów i otrzymał pamiątkowy puchar. Natomiast w kategorii 60 kilogramów srebro i tytuł wicemistrzowski wywalczył Wiktor Hładko. Natalia Karkowska (57kg), podobnie jak w zeszłym roku, wywalczyła srebrny medal - w finale przegrała niejednogłośnie na punkty z Natalią Niedobylską z Łęcznej.

W klasyfikacji medalowej Champion Włocławek zajął rewelacyjne trzecie miejsce, a w łącznym punktowym zestawieniu klubowym klub ze stolicy Kujaw znalazł się na 27. lokatę (9 punktów) na 97. sklasyfikowanych ośrodków bokserskich z całego kraju.