Klaudia Kazimierska Mistrzynią Polski juniorów na 1500m

Klaudia Kazimierska jest w niesamowitej formie. Tym razem biegaczka Vectry Włocławek zwyciężyła w biegu na 1500 metrów podczas 23. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Warszawie, która była zarazem Mistrzostwami Polski Juniorów.


W weekend na stadionie AWF w Warszawie odbywała się lekkoatletyczna olimpiada młodzieży, która była jednocześnie Mistrzostwami Polski juniorów. Do rywalizacji na dystansie 1500m przystąpiła włocławianka Klaudia Kazimierska, która w tym sezonie prezentuje rewelacyjną formę. W marcu wywalczyła złoto wśród juniorów na 89. Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych (czytaj więcej), a pod koniec lipca zajęła drugie miejsce podczas Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w węgierskim Győr (czytaj więcej).

Klaudia wraz z trenerką Agnieszką Nowakowską miały opracowaną jasną taktykę. Miała zacząć spokojnie i zaatakować w połowie dystansu, niestety żadna z rywalek nie chciała poprowadzić tego biegu, zostawiając to Kazimierskiej. Ta nie mając wyjścia, zmuszona do prowadzenia od samego startu, narzuciła mocne tempo licząc, że zmęczy rywalki. Prawie się udało, jednak Magda Ciołak nadal deptała po piętach liderce. 200 metrów przed metą Klaudia przeprowadziła ostateczny atak i po mocnym finiszu uciekła zawodniczce na niemal 15 metrów osiągając na mecie czas 4.29.52. Druga była Magdalena Ciołak z Warszawy (4.32.08), a na trzecim stopniu podium stanęła Aleksandra Styś (Juvenia Puszczykowo - 4.38.49).

Szczerze mówiąc nie spodziewałam się takiego dobrego wyniku. Byłam przekonana, że do zwycięstwa wystarczy czas w granicach 4:35 - 4:40, ale się pomyliłam. Dziewczyny były w znakomitej formie i nie miały zamiaru tak łatwo oddać mi zwycięstwa - mówi Klaudia Kazimierska - To co osiągnęłam w tym roku zdecydowanie przewyższyło moje najśmielsze oczekiwania, aż ciężko w to uwierzyć. Teraz nieco odpoczynku i niebawem znów bierzemy się do pracy by za rok obronić wywalczone w tym sezonie tytuł.

W niedzielę Klaudia walczyła natomiast z koleżankami w sztafecie 4x400 m (Kinga Wasielewska, Katarzyna Karnas, Natalia Barszczyk, Klaudia Kazimierska). Ekipa Vectry pobiegła szybko bez problemów na zmianach, jednak w tym roku poziom był bardzo wysoki. Wynik uzyskany przez włocławianki (3.55.47) to najlepszy ich wynik w tym sezonie. W poprzednich latach taki czas praktycznie zawsze dawał medal, jednak w tym roku wystarczył na te najbardziej znienawidzone przez sportowców czwarte miejsce. Złoto zgarnęła sztafeta z Victorii Stalowa Wola (3.50.61), druga była drużyna Agrosa Chełm (3.53.53), a trzecie miejsce zajął AZS UMCS Lublin (3.53.68).

przemek@wloclawek.info.pl
4 komentarze

gość-63589

ta dziewczyna to już sportowiec pełną gębą, vectra wylęgarnią talentów!!
Kowalska, Lewandowska, kiedyś Rosiak, teraz Kazimierska, Klonowski....
brawo Vectra! brawo trenerzy!

5 2
ID:73357

gość-67167

zgadzam sie. lekkoatletyka i wioślarstwo w naszym mieście od zawsze trzymają poziom

2 1
ID:73372

gość-41167

A o Kasi po Londynie cisza.Tak jak przypuszczałem,plaża tylko bardzo droga dla sponsorów podatników.Czas kończyć i wstydu oszczędzić.

1 0
ID:73724


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Działacze PiS chcą odwołać przewodniczącego radnych

Lokalni działacze klubu PiS złożyli wniosek o odwołanie z funkcji przewodniczącego..

Działacze PiS krytykują ostatnie zmiany kadrowe

W ostatnich dniach nastąpiły zmiany kadrowe w ratuszu i dwóch spółkach miejskich...

Poseł Łukasz Zbonikowski sprawcą kolizji drogowej

Poseł jechał ciągnikiem z nieoświetlonym agregatem uprawowym. Został ukarany..

Promesy na odbudowanie zniszczonych dróg w powiecie

11 lipca poseł Joanna Borowiak wraz z Wojewodą Kujawsko - Pomorskim Mikołajem..

Sobolewski nie będzie wiceprzewodniczącym Rady Miasta

O tym, że z jego działalności w Radzie Miasta i pełnieniu obowiązków jako radnego,..

Dziennikarstwo obywatelskie

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

Polska moich marzeń cz.5

Nadchodzi wielkimi krokami finisz tego licytowania się na fantastyczne pomysły...