Jordan Kuliński powalczy o pas z Norbertem Dąbrowskim

fot. Małgorzata Węgrzyn

W październiku na gali w Nowym Dworze Mazowieckim między liny wejdzie niepokonany na zawodowych ringach Jordan Kuliński. Stoczy z Norbertem Dąbrowskim pojedynek, którego stawką będzie pas Mistrza Polski wagi super średniej.


23-letni Kuliński (4-0-1, 1 KO) w tym roku walczył tylko raz - podczas Friday Boxing Night w Żyrardowie pokonał jednogłośnie na punkty Piotra Podłuckiego (czytaj więcej). Długo czekał na kolejne wyzwania i w końcu promotor zaplanował mu dwa kolejne pojedynki. Pierwszy odbędzie się na gali organizowanej 26 sierpnia w Kałuszynie z nieznanym jeszcze przeciwnikiem. Natomiast 13 października w Nowym Dworze Mazowieckim Jordan stoczy pojedynek z Norbertem Dąbrowskim (20-7-1, 8 KO). Będzie to rewanż po nierozstrzygniętej walce z marca ubiegłego roku. Na gali w Żyrardowie pięściarze dali kibicom krwawe widowisko, z którego nikt nie wyszedł zwycięsko. Po sześciu rundach emocjonującego pojedynku sędziowie punktowali 58-56 dla Kulińskiego, 57-56 dla Dąbrowskiego i 57-57 (czytaj więcej). Po ostatnim gongu obaj pięściarze nie byli zadowoleni z ogłoszonego werdyktu i zgodnie zapowiedzieli rewanż.

Półtora roku po tamtym wydarzeniu rewanż dojdzie do skutku i będzie stoczony na dystansie dziesięciu rund. Pojedynek będzie walką wieczoru na gali organizowanej przez Fight Events, grupę promotorską Marcina Piwka. Kuliński od wygranego w dobrym stylu pojedynku z Podłuckim czas spędza głównie na sali treningowej. Miał walczyć w Międzyzdrojach, ale niestety wypadł z fightcardu. Na szczęście promotorzy zakontraktowali mu kolejne dwie walki i pięściarz rodem z Włocławka może spokojnie przygotowywać się do wyzwań. Prowadzony przez trenera Łukasza Landowskiego zawodnik zapowiada, że pokaże w ringu zupełnie nową jakość.

Starcie z "Norasem" to gwarancja emocji – mówi Jordan Kuliński – Obydwaj walczymy widowiskowo i bardzo się ciesze, że w końcu pojawiła się okazja, by jeszcze raz stoczyć ten pojedynek. Na pewno będę chciał zostawić w ringu serce i pokazać jak mocno przez ten czas się rozwinąłem. Liczę na dobrą i zaciętą walkę.

Doświadczony Dąbrowski w ostatnim swoim pojedynku przegrał na punkty z Robertem Talarkiem podczas siódmej edycji gali Polsat Boxing Night. Walczący z odwrotnej pozycji podopieczny trenera Krzysztofa Drzazgowskiego będzie trudnym przeciwnikiem dla Jordana, gdyż praktycznie dla każdego pięściarza w naszym kraju jest ciężkim rywalem.

Cieszę się na wieść o tej walce. Nasza pierwsza potyczka dostarczyła kibicom boksu bardzo dużo emocji, była bardzo zacięta i krwawa - mówi Norbert Dąbrowski - Od tamtego czasu minęło półtora roku więc będzie to fajna weryfikacja tego jak przepracowaliśmy ten okres i kto bardziej rozwinął się boksersko przez ten czas.

Starcie tych dwóch wojowników zaplanowane zostało na 13 października podczas gali w Nowym Dworze Mazowieckim. Najpierw jednak Kuliński stoczy pod koniec sierpnia pojedynek w Kałuszynie, szczegóły tej walki nie są jeszcze znane.

[email protected]
2 komentarze

gość-62813

uuu, no to się będzie działo! ciekawe jak J poradzi sobie przy 10 rundach. Dabrowski jest wytrzzymały, może chcieć go przetrzymać

1 1
ID:73549

gość-22127

Jordan ko przeklepie na 100%

1 1
ID:73653


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA