Autoslalom, czyli Mistrzostwa Okręgu Bydgoskiego PZM

W sobotę na placu przy Pchlim Targu zorganizowana została trzecia Runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w Autoslalomie. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Klusek z Grudziądza, najszybszy włocławianin Andrzej Pietrzak był czwarty.

W zawodach zorganizowanych przez Automobilklub Włocławski mogli wziąć udział wszyscy chętni kierowcy, którzy posiadają ubezpieczenie NNW. Żadna licencja nie była potrzebna do zabawy w autoslalomie odbywającym się tym razem w okolicy Pchlego Targu przy alei Kazimierza Wielkiego. Do rywalizacji zgłosiło się dziesięciu zawodników z całego regionu, którzy walczyli w czterech klasach (klasa I 1400 ccm, klasa II 1401 - 1599 ccm, klasa II1600 - 1999 ccm oraz klasa IV 2000 ccm). Kierowcy mieli do pokonania trasę o długości 1700 metrów i przejeżdżali ją trzykrotnie. Dwa najlepsze przejazdy liczone były do klasyfikacji końcowej.

Musze przyznać, że liczyliśmy na lepszą frekwencję, ale okres wakacyjny i wymarzona pogoda do odpoczynku mocno przyczyniły się do małej ilości startujących kierowców – mówi Michał Sutorowski z Automobilklubu Włocławskiego - Ci, którzy udział wzięli są natomiast bardzo zadowoleni. Trasa była miejscami szybka ale wymagająca, tak że i mocniejsze i słabsze auta znalazły coś dla siebie.

W klasyfikacji generalnej zawodów pierwsze miejsce zajął Wojciech Klusek (ATG), drugi był Maciej Żwirko (LKT Wyczół), a na trzecim miejscu zawody ukończył Aleksander Rzepecki, również kierowca LKT Wyczół. Kierowcy Automobilklubu Włocławskiego radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Najlepszy był Andrzej Pietrzak (MG), który zajął najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce, a jego pilot Piotr Koper zakończył zmagania na dziewiątym miejscu.

Pełne wyniki 3. Rundy Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego PZM w Autoslalomie (kliknij)