Mariusz Pawłowski najszybszy w II Biegu Cudu Nad Wisłą

W Święto Wojska Polskiego na terenach leśnych osiedla Zawiśle zorganizowany został przełajowy II Bieg Cudu Nad Wisłą. Zwycięzcą został Mariusz Pawłowski, reprezentant Marzęcic, który na mecie uzyskał czas 00:35:42.

118 biegaczy z Włocławka i okolic wzięło udział w drugiej edycji przełajowych zmagań zorganizowanych przez Włocławski Klub Biegacza "Maratończyk" i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Trasa biegu liczyła dziesięć kilometrów rozłożonych na dwie pętle i przebiegała przez leśne tereny osiedla Zawiśle położone przy PWSZ.

Impreza się udała, biegacze dopisali, wyczerpaliśmy limit 120 zgłoszeń. Będą więc kolejne edycje, coraz większe i coraz lepiej zorganizowane - mówi Wojciech Prokopowicz, organizator biegu - Świetna atmosfera, wszystko było utrzymane w duchu zdrowia i sportu. Tych, którzy teraz się jeszcze wahali, zapraszamy na kolejną edycję za rok.

Zwycięzcą II Biegu Cudu Nad Wisłą został Mariusz Pawłowski z Marzęcic, który na metę dotarł z czasem 00:35:42. Drugie miejsce zajął reprezentujący GKS Fabianki włocławianin Piotr Sztolcman (00:39:35), a na najniższym stopniu podium stanął Jakub Glapiński (00:40:10), również z Włocławka. Wśród kobiet natomiast najszybsza była Monika Jackiewicz z Torunia (00:42:41), która w klasyfikacji łącznej dobiegła na bardzo wysokim ósmym miejscu. Druga z kobiet – biegaczka WKB Maratończyk Justyna Sztypka (00:48:04) - była w tej klasyfikacji 38, a trzecią najszybszą biegaczką była reprezentantka Bobrownik Sylwia Uzarska (00:52:06).

Po biegu wszyscy wzięli udział we wspólnym drugim śniadaniu zorganizowanym na włocławskim tarasie widokowym, a po zakończeniu całej imprezy uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem Obrońców Wisły.

Pełne wyniki II Biegu Cudu Nad Wisłą (kliknij)