Udany start Ariela Piotrowskiego na sam koniec sezonu

fot. IR Orzechowscy

Awaria zabrała Arielowi Piotrowskiemu miejsce na podium ostatniej rundy ROK Cup Poland 2017. Kartingowiec z Włocławka w całym cyklu zajął  piątą lokatę, co biorąc pod uwagę absencję w trzech ostatnich wyścigach jest dobrym wynikiem.


Włocławian powrócił na tor po prawie trzymiesięcznej przerwie. Była ona spowodowana m.in. zmianą sprzętu i zespołu mechaników. W tym czasie odbyły się trzy rundy, które musiał opuścić. Stąd też start w ósmej odsłonie cyklu w Toruniu, miał dla reprezentanta Automobilklubu Kujawsko-Pomorskiego wymiar testowy pod kątem rywalizacji w kolejnym sezonie.

Nieobecność w aż trzech z ośmiu rund cyklu sprawiła, że czołówka klasyfikacji generalnej mocno nam uciekła i przed ostatnią rundą nie miałem już nawet matematycznych szans na podium całego sezonu – wyjaśnia Ariel Piotrowski - Nie znaczy to jednak, że w Toruniu ścigałem się o przysłowiową pietruszkę. Wprost przeciwnie. Po pierwsze, chciałem mocnym akcentem zamknąć kończący się sezon, a po drugie – i ważniejsze – start ten miał dla nas bardzo ważny wymiar testowy. Miał dać nam odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące przyszłorocznej rywalizacji.

Mimo, że Ariel po raz pierwszy startował w nowym wózku, czuł się w nim naprawdę dobrze.

Nie sądziłem, że od sprzętu, choćby od podwozia, może w tym sporcie aż tyle zależeć - mówi - Pod pewnymi względami różnica pomiędzy moim wcześniejszym wózkiem, a tym, który testowałem na toruńskiej Racing Arenie, jest kolosalna. To był dla mnie bardzo pożyteczny test. Pierwsze odczucia z jazdy nowym kartem są naprawdę pozytywne.

Choć Piotrowski tym razem nie nastawiał się na walkę w Toruniu o czołowe pozycje, to jednak w trakcie niemal całych zawodów zajmował dobre lokaty. 31-latek był nawet bliski wywalczenia podium całych zawodów. Już trakcie sesji treningowej, zwanej regulacją gaźników, włocławianin uzyskał drugi rezultat, w kwalifikacjach był czwarty, w pierwszym wyścigu kwalifikacyjnym - trzeci, w drugim – czwarty, podobnie w przedfinale. W finałowym wyścigu długo jechał na trzeciej  pozycji, jednak... spadł mu łańcuch w karcie, co uniemożliwiło dalszą jazdę. Pechowa awaria odebrała Piotrowskiemu nie tylko miejsce na podium finałowej rundy, ale także czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej całego tegorocznego cyklu. Ostatecznie więc włocławianin skończył sezon na piątej pozycji w gronie dziesięciu zawodników ścigających się w klasie ROK GP 25. Z występu w Toruniu Ariel Piotrowski jest jednak naprawdę zadowolony.

To czy na koniec sezonu byłoby czwarte miejsce, czy piąte, które ostatecznie zająłem, nie miało dla nas przed tym startem większego znaczenia – podkreśla Piotrowski - Cele, które sobie nakreśliliśmy przed tymi zawodami, niemal w całości zostały osiągnięte. Chciałem pokazać się z dobrej strony na koniec sezonu i to się udało. Testy, które sobie założyliśmy, też oceniam za bardzo przydatne.

Na toruńskiej Racing Arenie ponownie ścigał się też syn Ariela Piotrowskiego – Borys, który zaliczył kolejny dobry występ w ramach tak zwanych pokazów kategorii Baby ROK.

Widać, że on w tym sporcie naprawdę szybko się rozwija. Te starty nie są jedynie zabawą. Jazda potrafi dzieci naprawdę wymęczyć, ale to Borysa w żaden sposób bynajmniej nie zniechęca – podsumował dumny tata.

Źródło: Ariel Team
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA