Koszykarze Anwilu nie dali żadnych szans Asseco Gdynia

W meczu siódmej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe Asseco Gdynia 109:89. To siódme zwycięstwo drużyny Igora Milicicia, która dzięki kolejnym punktom umocniła się na fotelu lidera koszykarskiej ekstraklasy.

Od pierwszego gwizdka Rottweilery rzuciły się na gospodarzy nie pozwalając im na zbyt wiele. Włocławianie szybko narzucili swoje warunki gry i całkowicie przejęli kontrolę nad spotkaniem. Po pierwszej kwarcie, w której rzucili aż 35 punktów, wypracowali siedmiopunktową przewagę. W drugiej kwarcie było odrobinę spokojniej, ale cały czas to włocławianie rządzili na całej szerokości parkietu i na przerwę zaszli z wynikiem 54:45.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Włocławianie nadal kontrolowali sytuację i coraz bardziej podkręcali tempo powiększając swoją przewagę nad Asseco. Po trzeciej kwarcie prowadzili już 78:63 i było wiadomo, że tylko jakaś katastrofa może odebrać naszym zwycięstwo. Ostatnia odsłona meczu to już zwykła formalność. Mimo, że gospodarze jeszcze próbowali dogonić, Anwil utrzymał koncentrację i zakończył spotkanie wynikiem 109:89.

Asseco Gdynia - Anwil Włocławek 109:89 (35:28, 19:17, 24:18, 31:26)
Leończyk 22, Zyskowski 20, Szewczyk 18, Almeida 16, Delas 9, Łączyński 8, Sobin 7, Nowakowski 4, Airington 4, Ciesielski 1
Asseco: Garbacz 17, Wyka 15, Zołnierewicz 12, Ponitka 12, Szubarga 10, Szczotka 8, Witliński 6, Put 5, Pietras 3, Konopatzki 1