Rottweilery nie dały rady. Porażka w Dąbrowie Górniczej

W meczu na szczycie Polskiej Ligi Koszykówki lider rozgrywek Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z wiceliderem MKSem Dąbrowa Górnicza 86:84. To druga porażka drużyny trenera Igora Milicicia w sezonie.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki trójkom prowadzili już 9:4. Anwil zbliżył się na punkt, ale MKS dzięki Sheltonowi i Dambrauskasowi znowu uciekł na osiem. Od tego momentu to włocławianie zanotowali serię 9:0 i po rzutach świetnego Ivana Almeidy mieli przewagę. Dzięki trójce Piotra Pamuły po 10 minutach było 28:25. W drugiej kwarcie mecz nadal był niezwykle wyrównany, a sytuacja zmieniała się właściwie co akcję. Dobre fragmenty zaliczał Maciej Kucharek, którego w ataku wspierał Bartłomiej Wołoszyn. W Anwilu na początku odpowiadał na to Michał Nowakowski, a później swoje dokładał Josip Sobin. M.in. dzięki trójce Aarona Broussarda gospodarze wygrywali 50:44 po pierwszej połowie.

Od początku trzeciej kwarty Anwil wziął się za odrabianie strat. Po trafieniach Zyskowskiego i Ivana Almeidy zbliżył się nawet na punkt. Włocławianie ciągle byli bardzo blisko, ale dobrą formę pokazywali Dambrauskas i Shelton. Do remisu doprowadził Zyskowski, a prowadzenie gościom dał Kamil Łączyński. Ostatnie słowo w tej kwarcie należało do Jovana Novaka - po jego trójce dąbrowianie wygrywali 72:70. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana i wszystko sprowadziło się do ostatnich minut. Dwie minuty przed końcem MKS prowadził pięcioma punktami i… to wystarczyło! Dąbrowianie nie zakończyli już skutecznie żadnej akcji, choć mieli do tego kilka okazji. Anwil tego nie wykorzystał i potrafił zbliżyć się tylko na dwa punkty.

MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 86:84 (28:25, 22:19, 22:26, 14:14)