Rottweilery pokonały w Hali Mistrzów Trefl Sopot 80:69

W trzynastej kolejce spotkań Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał w Hali Mistrzów Trefl Sopot 80:69. Najskuteczniejszym Rottweilerem był Ivan Almeida, który rzucił rywalom 16 punktów, po 13 dołożyli Jaylin Airington i Josip Sobin.

Lepiej w mecz weszli goście z Trójmiasta, którzy wygrali pierwszą kwartę aż 20:9. W drugiej odsłonie meczu Anwil od razu wziął się do roboty i po serii 9:0 włocławianie dogonili rywala. Trefl nie zamierzał odpuszczać i po raz kolejny odskoczył Anwilowi, jednak gracze Milicicia nie pozwolili sopocianom uciec i po dwóch kwartach na tablicy wyników widniał remis. Trzecia kwarta była bardzo zacięta i żadnej z drużyn nie udało się zbudować znaczącej przewagi, natomiast w czwartej "Rottweilery" rozkręciły się na dobre. Sześć kolejnych punktów zdobytych przez włocławian pozwoliło im wyjść na prowadzenie i przejąć kontrolę nad meczem. Goście stracili skuteczność, a Anwil raz po raz dziurawił kosz rywali zdobywając w tej ćwiartce aż 30 punktów i wygrywając całe spotkanie 80:69.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 80:69 (9:20, 28:17, 13:16, 30:16)
Anwil: Almeida 16, Airington 13, Sobin 13, Łączyński 10, Leończyk 9, Nowakowski 8,
Zyskowski 7, Szewczyk 4
Trefl: M. Kolenda 25, Karolak 11, Dylewicz 10, Love 8, Marković 7, Ł. Kolenda 5, Zack 3