Dwupunktowe zwycięstwo Rottweilerów z Miastem Szkła

Koszykarze Anwilu Włocławek pokonali w Hali Mistrzów Miasto Szkła Krosno 68:66 w meczu siedemnastej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki. Najlepszym zawodnikiem Igora Milicicia był Ivan Almeida, autor 21 punktów, 10 zbiórek, czterech asyst i czterech bloków.

Goście od początku rzucili się do ataku i po kilku akcjach Anwil przegrywał już 0:8. Włocławianie słabo weszli w mecz i w pierwszej kwarcie w ogóle nie mogli złapać odpowiedniego tempa gry. Druga ćwiartka rozpoczęła się od skutecznych akcji "Rottweilerów", którzy po akcji Airingtona doprowadzili do remisu. Nasi narzucili swoje warunki i jeszcze przed przerwą wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (43:29). Po zmianie stron goście szybko wrócili na prowadzenie po dwóch celnych rzutach z dystansu Lejasmeiersa. Anwil odrabiał, jednak to gracze z Krosna przejęli inicjatywę i utrzymywali przewagę. Po trójce Zyskowskiego włocławianie po raz kolejny doprowadzili do remisu, a wynik po trzech kwartach ustalił wsadem Ivan Almeida (51:49). W ostatniej odsłonie spotkania Anwil mocno zaczął zwiększając prowadzenie do 7 punktów. Goście wciąż gonili, jednak gracze Milicicia nie wypuścili już zwycięstwa z rąk. Anwil wygrał 68:66 i zapisał na swoim koncie szesnaste zwycięstwo w sezonie.

Anwil Włocławek - Miasto Szkła Krosno 68:66 (12:20, 22:9, 17:20, 17:17)
Almeida 21 (10zb, 4as), Nowakowski 12 (7zb), Zyskowski 8, Delas 7, Leończyk 6, Sobin 6, Airington 6, Szewczyk 2
Miasto Szkła: Jakóbczyk 15, Pinkston 13 (5as), Alexis 9, Lejasmeiers 9, Sroka 8, Mustapić 7 (10zb), Oczkowicz 5