Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe Rosę Radom 79:65

W 18. kolejce Energa Basket Ligi koszykarze Anwilu Włocławek pokonali na wyjeździe Rosę Radom 79:65. Tym razem naszym najlepszym koszykarzem był Jaylin Airington, który rzucił rywalom 23 punkty, miał trzy zbiórki i pięć asyst.

Początek spotkania był wyrównany, a obie drużyny miały problemy ze skutecznością. Gdy trójkę trafiał Igor Zajcew, to w kolejnej akcji tym samym odpowiadał Ivan Almeida. Po pierwszej części gry włocławianie prowadzili 18:10. Na początku drugiej ćwiartki dzięki jego celnym rzutom Zyskowskiego Anwil zwiększył prowadzenie do 10 punktów. Włocławianie całkowicie zdominowali parkiet i po dwóch kwartach wypracowali sobie piętnastopunktowe prowadzeniem (37:22). Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat, jednak to "Rottweilery" wciąż dominowały. Z minuty na minutę jednak radomianie coraz bardziej się rozkręcali, a pod koniec trzeciej odsłony meczu Sokołowski celną trójką doprowadził do remisu. Włocławianie odskoczyli jeszcze na dwa punkty, a na początku czwartej kwarty mieli imponującą serię 10:0, która pozwoliła im uspokoić grę i spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Anwil pokonał Rosę Radom 79:65 i zapisał na swoim koncie siedemnaste zwycięstwo w sezonie.

Rosa Radom - Anwil Włocławek 65:79 (10:18, 12:19, 31:18, 12:24)
Rosa: Airington 23 (5as), Almeida 19 (7as), Sobin 15 (10zb), Łączyński 7, Leończyk 5, Nowakowski 5, Zyskowski 5
Anwil: Punter 20, Sokołowski 15, Zajcew 14, Auda 8, Harrow 5, Szymkiewicz 3 (6as)