Bicz i Ziółkowski wyróżnieni, Bulińska z czarnym pasem

Jarosław Bicz i Janusz Ziółkowski, trenerzy karate tradycyjnego, zostali wyróżnieni podczas Zimowego Gasshuku, które odbyło się w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś". Egzamin na czarny pas zaliczyła zawodniczka AZiKT Natalia Bulińska.


Karatecy uczestniczyli w szkoleniu pod okiem mistrzów tradycyjnego karate-do. Tegoroczne spotkanie było największym ze zorganizowanych do tej pory zimowych szkoleń. W seminarium uczestniczyli przede wszystkim instruktorzy i trenerzy z: Polski, Austrii, Japonii, Rumunii, Serbii, Peru, Urugwaju i Włoch. W trakcie odbyło się specjalne spotkanie z pionierami karate tradycyjnego w Polsce oraz ogłoszono wyniki Plebiscytu na Najlepszych Zawodników w Karate Tradycyjnym 2017 roku. Przyznano również "Wyróżnienia dla najlepszych szkoleniowców" i "Regionalne wyróżnienia specjalne". Jarosław Bicz (Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek) i Janusz Ziółkowski (Włocławski KKT) otrzymali „Regionalne wyróżnienia specjalne Polskiego Związku Karate Tradycyjnego za 2017 rok”.

Zostaliśmy wyróżnieni jako jedyni w kujawsko-pomorskim, ale nie oznacza to, że pozostali instruktorzy z regionu nic nie robią. Wielokrotnie w naszym województwie były organizowane Mistrzostwa Polski i Puchary Polski Dzieci, Puchar Europy i Polska Liga Karate Tradycyjnego. Umiejętność współpracy między instruktorami zaowocowała powstaniem Kujawsko-Pomorskiej Ligi Karate Tradycyjnego. Od strony szkoleniowej wyniki zawodników z naszego województwa mówią same za siebie. Wielu to zdobywcy Pucharów Świata, Europy i Polski, zwycięzcy i medaliści Mistrzostw Świata, Europy i Polski. Zawodnicy kadry narodowej, sędziowie krajowi i międzynarodowi. A trenerem kadry seniorów i młodzieżowców jest Krzysztof Neugebauer z Włocławka - mówi Janusz Ziółkowski, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Podczas Zimowego Gasshuku, które rozpoczęło "Rok dziedzictwa Senseia Hidetaki Nishiyamy", odbyły się także egzaminy na stopnie mistrzowskie. Jedyną zawodniczką z naszego miasta, która wzięła w nich udział była Natalia Bulińska z Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek. Egzamin zakończył się promocją na stopień mistrzowski 1 Dan. Natalia to jedyna po Dariuszu Dziwulskim (dzisiaj 2 Dan) zawodniczka AZiKT, która po wielu latach treningów zdała egzamin na „czarny pas”. Natalia już w przedszkolu zaczęła przygodę z karate tradycyjnym. Po kilku latach zaczęły się duże sukcesy, medale w Pucharach Polski Dzieci 2012, 2013 i 2014, srebrny medal w Pucharze Europy Dzieci. I wreszcie największy sukces - w 2014 roku w Szwajcarii wygrała Puchar Świata Dzieci.

Mając 13 lat stała na podium najważniejszego na świecie turnieju dla dzieci w karate tradycyjnym i słuchała Mazurka Dąbrowskiego. Ilu włocławskim sportowcom zagrano hymn Polski? - mówi Jarosław Bicz, instruktor AZiKT - Zaczęła otrzymywać powołania na konsultacje i zgrupowania kadry narodowej. Rozpoczęła dodatkowe treningi u sensei Krzysztofa Neugebauera, wielkiego autorytetu karate tradycyjnego. Przyszedł czas decydującej próby, egzaminu na stopień mistrzowski. Międzynarodowa komisja uznała, że Natalia jest godna nosić „czarny pas”. Oby w czasach nowoczesnych technologii stała się przykładem do naśladowania dla dzieci i młodzieży, którzy mają ostatnio "uczulenie" na sport. My jako klub będziemy się i nią i Darkiem zawsze chwalili.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA