Klaudia Kazimierska z kolejnym tytułem mistrzyni Polski

Klaudia Kazimierska, biegaczka Vectry Włocławek, zdobyła wczoraj złoty medal podczas Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych, które w tym roku odbywały się w Żaganiu. Tym samym włocławianka obroniła tytuł wywalczony przed rokiem.


W sobotę w żagańskim parku zorganizowane zostały 90. Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. W imprezie wzięło udział prawie pięciuset biegaczy z całego kraju, którzy rywalizowali na jedenastu dystansach w trzech kategoriach wiekowych - seniorzy, U-20 i U-18. W tej najmłodszej grupie na trasie o długości trzech kilometrów wystartowała szesnastoletnia Klaudia Kazimierska, która broniła tytułu sprzed roku (czytaj więcej). Włocławianka była zdecydowaną faworytką swojego biegu i interesowało ją tylko zwycięstwo.

Pogoda całkowicie nas zaskoczyła, chyba nikt nie spodziewał się zimowych warunków na starcie, ale nie mam na co narzekać - opowiada na gorąco Klaudia - Trasa była świetnie przygotowana, była szybka czyli nie było praktycznie wcale podbiegów i zbiegów, większość terenu była płaska. Pojawiły się jednak przeszkody typu snopki siana i górka z piasku, krótko mówiąc nie można było się tam nudzić.

Do przebiegnięcia była jedna mała pętla o długości kilometra i jedna duża (dwa kilometry). Kazimierska nie chciała od początku się wyrywać gdyż wiedziała, że może to wpłynąć na końcowy wynik przy tak wymagających warunkach. Temperatura -5 stopni, ciągle padający śnieg i zasypana trasa mogły mocno wypaczyć wynik rywalizacji. Pierwszy kilometr włocławianka biegła więc schowana w czołówce, spokojnie kontrolując sytuacje. Ta cześć biegu była dość wolna, dlatego gdy po pierwszej pętli zrobiło się trochę wolnego miejsca, postanowiła ruszyć i rozciągnąć stawkę. Klaudia była świetnie przygotowana, więc narzuciła szybkie tempo, którego nikt poza nią nie wytrzymał. W połowie trasy biegła już zupełnie sama i metę osiągnęła z ogromną przewagą nad rywalkami. 

Biegło mi się bardzo dobrze, przez cały czas kontrolowałam sytuację na trasie, a dzięki doświadczeniu nabranemu rok temu nie stresowałam się mocno tymi mistrzostwami. Mimo tak wymagających warunków obroniłam tytuł, co dodało mi ogromnej motywacji przed nadchodzącym sezonem letnim.  Jestem bardzo szczęśliwa z kolejnego złota, bo bycie faworytką wcale nie jest łatwe - mówi Klaudia - Nie byłoby to możliwe gdyby nie ogromny wysiłek mojej trenerki Agnieszki Nowakowskiej, to ona jest autorką moich sukcesów. Bardzo pomaga mi też moja szkoła, Zespół Szkół Katolickich, która wspiera mnie jak tylko może.

Mistrzyni Polski teraz przez tydzień odpocznie, a potem zaczyna przygotowania do letniego sezonu i startów na bieżni. Pod koniec marca wyjeżdża na dziesięciodniowy obóz szkoleniowy Zaplecza Kadry Narodowej do Szklarskiej Poręby, a dwa tygodnie później będzie szlifować formę za zgrupowaniu w Międzyzdrojach.

[email protected]
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA