Szymańska z Pucharem Polski, Tomczak mistrzynią kraju

Angelika Szymańska i Wiktoria Tomczak, judoczki MKS "Olimpijczyk" Włocławek, świetnie rozpoczęły nowy sezon. Szymańska zdobyła dwa medale podczas Pucharu Polski, natomiast Wiktoria Tomczak wywalczyła trzecie z rzędu Mistrzostwo Polski.


Angelika Szymańska zdobyła złoty medal Pucharu Polski Juniorek, który odbył się w Warszawie. Tydzień wcześniej wystąpiła w Pucharze Polski Seniorek w Mysiadle, gdzie ponownie pokazała, że liczy się w stawce z dużo starszymi rywalkami, zgarniając srebrny medal. Dzięki dobrej postawie w grupie seniorek znalazła się w składzie na Puchar Świata - European Judo Open Women, gdzie po wygraniu trzech walk i jednej porażce stanęła do walki o brązowy medal. Niestety w decydującym pojedynku uległa zawodniczce z Austrii i tym samym zajęła piąte miejsce. Był to drugi start Szymańskiej na arenie międzynarodowej w kategorii seniorek. Rok wcześniej podczas Pucharu Europy w Bratysławie (Słowacja) zajęła siódme miejsce.

Obecnie Szymańska musi jednak pauzować do kolejnych zawodów, gdyż uległa kontuzji podczas walk treningowych. Następny jej start zaplanowany jest na początek maja w Mistrzostwach Polski Młodzieży – informują trenerzy "Olimpijczyka" Aneta Szczepańska i Roman Stawisiński.

Wiktoria Tomczak zdobyła złoty medal podczas Mistrzostw Polski Juniorek w Judo, które odbyły się w miniony weekend w Bytomiu. Zawodniczka MKS „Olimpijczyk” Włocławek z dość dużą niedowagą sprostała zadaniu i w drodze po złoto pokonała cztery przeciwniczki. Włocławianka pokonała wszystkie faworytki i stanęła na najwyższym stopniu podium. Wiktoria zdobyła już trzeci z rzędu tytuł Mistrzyni Polski (czytaj więcej). W dorobku ma już sześć medali rangi Mistrzostw Polski, w tym 4 złote i 2 brązowe.

W Mistrzostwach Polski Juniorek nie wystąpiła druga z naszych podopiecznych Angelika Szymańska, aktualna wicemistrzyni Polski w kategorii seniorek. Niestety, tuż przed mistrzostwami uległa kontuzji i nie mogła bronić tytułu mistrzowskiego w Bytomiu. Kolejne starty min. w Pucharach Europy w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina) i Lignano (Włochy) również dla naszej zawodniczki zostają zawieszone. Pierwszy start dla Angeliki planujemy na początku maja podczas Mistrzostw Polski Młodzieży  - powiedzieli Aneta Szczepańska i Roman Stawisiński.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..