Reprezentacja Polski zremisowała we Włocławku z Albanią

Remisem 1:1 zakończył się mecz Polski z Albanią rozgrywany na stadionie OSiR we Włocławku w ramach eliminacji piłkarskich Mistrzostw Świata 2019. To pierwsze punkty Albanek zdobyte podczas zmagań o przyszłoroczny mundial we Francji.

Biało-Czerwone już po raz trzeci gościły w naszym mieście. W maju 2012 roku pokonały we Włocławku Izrael 4:0, a we wrześniu 2016 roku rozprawiły się z Mołdawią (4:0). Tym razem piłkarki zawitały do stolicy Kujaw, aby rozegrać mecz eliminacyjny Mistrzostw Świata z outsiderem grupy 2 Albanią, która w pięciu spotkaniach nie zdobyła żadnego punktu.

Mecz szybko ułożył się po myśli naszych reprezentantek, które już w drugiej minucie wyszły na prowadzenie. Po rzucie wolnym Agata Guściora wrzuciła piłkę w pole karne, przejęła ją Katarzyna Daleszczy, która przelobowała wychodzącą z bramki Marigonę Zani. Szybko zdobyty gol dodał skrzydeł podopiecznym trenera Miłosza Stępińskiego, które raz po raz atakowały bramkę rywalek. Niestety w najważniejszych momentach Polkom brakowało zimnej krwi i nie były w stanie podwyższyć prowadzenia. W drugiej połowie spotkanie nieco się wyrównało, jednak żadnej z drużyn nie udawało się wyprowadzić skutecznego ataku. W 73 minucie Albanki wyrównały z rzutu wolnego podyktowanego po faulu Wiankowskiej. Nasze rzuciły się do ataku, jednak mimo kilku świetnych sytuacji nie mogły przerwać strzeleckiej niemocy. Mecz ze słabą Albanią zakończył się remisem 1:1, dla Albanek był to pierwszy punkt w eliminacjach.

Myśleliśmy, że po szybko zdobytej bramce kolejne są tylko kwestią czasu. Tak się jednak nie stało. Graliśmy zbyt nerwowo, popełniając zbyt dużo prostych błędów, niepotrzebnie faulując. Nie mamy wyjścia, musimy teraz wygrać ze Szkocją – podsumował spotkanie selekcjoner kadry Miłosz Stępiński - Jestem po tym meczu bardzo smutny i jednocześnie wściekły. To było jedno z najgorszych spotkań w naszym wykonaniu. Przeprowadzimy dokładną analizę, szukając konkretnych elementów, które musimy poprawić. Cały czas jesteśmy w grze o Mistrzostwa Świata, choć poprzeczka powędrowała dużo wyżej. Wierzę, że odrodzimy się w Szkocji.

Polska po czterech meczach zajmuje drugie miejsce w grupie 2 z dorobkiem siedmiu punktów. Z kompletem zwycięstw prowadzi Szwajcaria. We wtorek (10 kwietnia) nasza drużyna zagra na wyjeździe ze Szkocją, a stawką tego meczu będzie drugie miejsce w tabeli. Bezpośrednio na mistrzostwa świata awansują tylko zwycięzcy każdej z siedmiu grup eliminacyjnych. Cztery najlepsze ekipy z drugich miejsc rozegrają między sobą baraże.

Polska – Albania 1:1 (1:0)