Światowski wygrał I rundę Mistrzostw Polski Rallycross

Świetnie spisał się Łukasz Światowski podczas pierwszej rundy tegorocznych Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross w Słomczynie. Kierowca Automobilklubu Włocławskiego, ścigający się w klasie RWD Cup nie dał żadnych szans rywalom i wygrał zawody.


W weekend na torze wyścigowym w Słomczynie zainaugurowane zostały Oponeo Mistrzostwa Polski Rallycross 2018. W klasie RWD Cup (dawniej BMW E36) do rywalizacji przystąpiło dwudziestu kierowców, wśród nich reprezentant Automobilklubu Włocławskiego Łukasz Światowski, piąty zawodnik ubiegłorocznych zmagań (czytaj więcej).

Podczas sobotnich treningów tempo Światowskiego nie było zbyt dobre, jednak do pierwszej kwalifikacji podszedł już na pełnym skupieniu. Twarda walka o pozycję przełożyła się niestety na awarię maglownicy w jego BMW i brak możliwości pełnego skrętu w prawo. Mimo to udało mu się osiągnąć drugi czas, jednak pięciosekundowa kara poskutkowała spadkiem na siódmą pozycję. Po naprawie usterki Światowski kontynuował jazdę w dobrym tempie i zakończył drugą kwalifikację na pierwszym miejscu. Niedzielne wyścigi to już pokaz doskonałej jazdy kierowcy z Włocławka, który wygrał obie rundy prowadząc od startu do mety. Awans do półfinałów z pierwszego miejsca dał mu pole position. Dobry start Łukasza i mądra jazda bez niepotrzebnych przepychanek na pierwszym zakręcie dała mu pierwsze w karierze zwycięstwo w Słomczynie.

Za mną fantastyczny weekend, pierwsza wygrana na tym torze i to z kompletem punktów - opowiada Łukasz Światowski - Kwalifikacje w sobotę rozpocząłem od drugiego czasu i małego kontaktu. Po zjeździe do parku maszyn okazało się, że ciężko pracująca kierownica to najzwyczajniej zgięta przekładnia. Udało się ją dość szybko wymienić i wrócić do rywalizacji w drugiej kwalifikacji, którą wygrałem. Zawody od niedzieli ułożyły się już zgodnie z planem. Wygrana 3 i 4 kwalifikacja, wygrany półfinał oraz upragniony finał. Cieszy mnie bardzo fakt, że ciężko przepracowana zima w aucie i na siłowni zaowocowała tak szybko.

Kolejna z siedmiu zaplanowanych w tym sezonie eliminacji rallycrossowych mistrzostw Polski odbędzie się w drugi weekend maja w Toruniu. Wszystkich kibiców motorsportu zachęcamy do kibicowania naszemu reprezentantowi.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..