Piotr Majchrowicz srebrnym medalistą Mistrzostw Europy

fot. Matthias Busse / RepOne.de

Włocławski kulturysta Piotr Majchrowicz zdobył tytuł wicemistrza Europy podczas zawodów, które w weekend odbywały się w hiszpańskim Santa Susanna. To jak na razie największy sukces w karierze tego utytułowanego zawodnika.


Majchrowicz, który startuje w kategorii fitness plażowe jest już doskonale znany na krajowym podwórku. W trakcie trzech sezonów trzynaście razy stawał na podium polskich i zagranicznych zawodów. Tylko w tym roku zgarnął cztery nagrody – w pierwszym występie na Pucharze Ziemi Puckiej wywalczył złoty medal (czytaj więcej), tydzień później  były Mistrzostwa Wielkopolski, gdzie Piotr zgarnął brąz (czytaj więcej). Następnie postanowił wyruszyć na Maltę, gdzie odbywał się prestiżowy konkurs IFBB Diamond Cup. Po doskonałej prezentacji Majchrowicz zajął trzecie miejsce, będąc przy okazji najlepszym z Polaków w kategorii fitness (czytaj więcej).

Najważniejszą jednak tegoroczną imprezą były dla reprezentanta naszego miasta Mistrzostwa Polski, które odbywały się w Kielcach. Tam zaprezentował się w fenomenalnej formie i po roku odzyskał tytuł wicemistrza kraju (czytaj więcej). Okazało się, że Piotrek wywalczył również kwalifikacje na Mistrzostwa Europy, które w tym roku organizowane były w Hiszpanii. Został powołany do kadry narodowej PZKFITS i w ubiegłym tygodniu poleciał do Santa Susanna wziąć udział w mistrzostwach starego kontynentu.

Jestem bardzo dobrze przygotowany i liczę na miejsce w finale, to byłby duży sukces znaleźć się w najlepszej szóstce w Europie podczas pierwszego startu w tej imprezie – mówił przed wylotem Majchrowicz – Oczywiście, że po cichu myślę o medalu, w końcu po to pracuję nad sobą, żeby walczyć o najwyższe cele. Nie chcę się jednak zbytnio nakręcać, żeby później nie być mocno zawiedziony. W końcu będę rywalizował z najlepszymi zawodnikami w Europie, więc będzie bardzo wysoki poziom. 

Do zawodów Majchrowicz przygotował się po prostu perfekcyjnie. Wypracowana przed sezonem forma eksplodowała w najważniejszym momencie i na scenie Piotrek zaprezentował się w swoim najlepszym wydaniu. Jak sam mówi, jeszcze nigdy nie był tak dobrze przygotowany do żadnych zawodów. Poza doskonałą sylwetką zawodnik dopracował inne szczegóły mające wpływ na wynik. Dzięki sugestiom trenera kadry narodowej zmienił także bronzer na inny, który dużo lepiej sprawdza się na jego ciele. Wszystkie elementy złożyły się na ten ogromny sukces. Po świetnym występie Piotr Majchrowicz wywalczył srebrny medal Mistrzostw Europy IFBB.

Jestem wicemistrzem Europy, to niesamowite uczucie. Jeszcze niedawno to było mało realne marzenie, a teraz srebrny medal wisi na mojej szyi - mówi Piotr Majchrowicz, członek kadry narodowej - To co się wydarzyło w tym sezonie zdecydowanie przerosło moje oczekiwania, a to dopiero początek. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, wierzą we mnie i kibicują. To naprawdę jest bardzo motywujące do działania i sprawia, że mogę realizować coraz wyższe cele. 

Po kolejnym międzynarodowym sukcesie Piotr ma zamiar skupić się teraz na startach poza granicami kraju. Jeżeli tylko pozwolą mu na to fundusze (nie posiada sponsora i finansuje wszystko z własnej kieszeni) chciałby kontynuować karierę zagraniczną. Powoli zaczyna na poważnie myśleć o starcie w Mistrzostwach Świata, które w tym sezonie odbędą się w Białymstoku. Pojawił się też pomysł, aby przejść na zawodowstwo, zacząć startować na tych najbardziej prestiżowych zawodach i regularnie mierzyć się z najlepszymi na świecie. Na razie jest to jednak jeden z wielu pomysłów, jakie pojawiły się w głowie naszego reprezentanta po ostatnich międzynarodowych sukcesach.

Postawiłem przed sobą kolejny ambitny cel. Mam zamiar zbierać punkty do światowego rankingu IFBB Elite, które umożliwią mi zdobycie karty IFBB Elite Pro i przejście na zawodowstwo – mówi Piotrek – Chciałbym od przyszłego sezonu spróbować swoich sił w rywalizacji z najlepszymi na świecie. Mam nadzieję, że w kolejnych międzynarodowych startach uzbieram odpowiednią ilość punktów, by na koniec sezonu znaleźć się w najlepszej szóstce na świecie nagradzanej kartą Elite Pro.
 
[email protected]
1 komentarz

gość-71445

szacun, to jest wynik!

1 1
ID:77688


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA