PLK: Anwil Włocławek - Stelmet Enea Zielona Góra 98:84

Anwil Włocławek pokonał w Hali Mistrzów Stelmet Enea BC Zielona Góra 98:84 w pierwszym meczu półfinałów Energa Basket Ligi. Najlepszym zawodnikiem "Rottweilerów" był Ivan Almeida, który rzucił 22 punkty i miał osiem zbiórek.

Na początku spotkania bardzo aktywny był Boris Savović, co pozwalało gościom prowadzić wyrównaną grę. Późniejsze trafienia Łączyńskiego i Hosleya dały siedem punktów przewagi Anwilowi. Po trójce Jakuba Wojciechowskiego było 23:13 po pierwszej kwarcie. Straty starał się zmniejszać rzutami z dystansu Filip Matczak, ale dość szybko odpowiadał na to Almeida. Po akcji Josipa Sobina przewaga ekipy Igora Milicicia wzrosła już do 14 punktów. Włocławianie byli świetni w ataku i ostatecznie po pierwszej połowie wygrywali 53:37. W trzeciej kwarcie mistrzowie nadal nie mogli rozwinąć skrzydeł, a było to spowodowane bardzo dobrą postawą Anwilu. Kolejne trafienia Pawła Leończyka powiększały przewagę do nawet 23 punktów. Po 30 minutach było 83:63. Czwarta kwarta niczego nie zmieniła, mecz był pod całkowitą kontrolą gospodarzy. Trójki zaczął trafiać Edo Murić, ale ostatecznie to włocławianie zwyciężyli 98:84.

Anwil Włocławek - Stelmet Enea BC Zielona Góra 98:84 (23:13, 30:24, 30:26, 15:21)
Almeida 22, Sobin 17, Zyskowski 14, Airington 8, Leończyk 8, Łączyński 8, Ihring 7, Hosley 5, Nowakowski 3
Stelmet: Gecevicius 16, Matczak 14, Florence 13, Savović 11, Hrycaniuk 10, Dragicević 8, Murić 6, Hernandez 3, Koszarek 3
Źródło: Polska Liga Koszykówki