4. miejsce Łukasza Światowskiego. Prowadzi w generalce

fot. Maciej Niechwiadowicz

Łukasz Światowski zajął czwarte miejsce podczas drugiej eliminacji Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross zorganizowanej w Toruniu. Wywalczone punkty pozwoliły mu jednak utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej całego cyklu.


Niemal stu kierowców pojawiło się w weekend w toruńskim Motoparku podczas drugiej eliminacji Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Dwudziestu stanęło do rywalizacji w klasie RWD Cup, gdzie liderem po pierwszej rundzie był kierowca Automobilklubu Włocławskiego Łukasz Światowski. Łukasz mocno przygotowywał się do startu i zapowiadał walkę w grodzie Kopernika.

Sobotnie kwalifikacje to starcie o pierwsze miejsce między Andrzejem Skrzekiem, a Łukaszem Światowskim. Kierowcy w dwóch próbach zamieniali się pozycją lidera. Poskutkowało to prowadzeniem ex aequo po pierwszym dniu. Podczas niedzielnej części kwalifikacji włocławianin utrzymywał dobrą szybkość i dominował nad pozostałymi zawodnikami. Tempa próbował dotrzymać mu jedynie Łukasz Sawicki, jednak Światowski wygrał tę cześć zawodów z ponad dwusekundową przewagą i awansował do biegów półfinałowych. 

Sobota była trochę nerwowa, ale mimo tego zakończyłem ją na pierwszym miejscu w kwalifikacjach. Za to niedziela rozpoczęła się dla mnie fantastycznie – opowiada Łukasz - Już po wolnych treningach czułem się bardzo dobrze w aucie i wiedziałem, że będzie dobre tempo. I było. Wygrałem pozostałe dwie kwalifikacje z przewagą ponad dwóch sekund nad drugim zawodnikiem.

W półfinale Światowski kontynuował mądrą jazdę w szybkim tempie i kolejny raz wygrał wyścig, co dało mu pole position w finale. Tam już nie było kalkulacji i kierowcy rzucili się do walki o pozycję od pierwszego zakrętu. Po krótkich przepychankach na torze Łukasz spadł na ostatnie miejsce, ale szybko wrócił do walki i ukończył finał na drugim miejscu. Niestety sędziowie dopatrzyli się przewinienia kierowcy z Włocławka i ukarali go pięciosekundową karą, która zepchnęła go na czwarte miejsce.

Zawody zaliczam do udanych. Tempo było fantastyczne mimo tego, że warunki na torze nie były idealne. Doskonale trafiłem z formą, a auto spisywało się bez zarzutów. Wygrałem kwalifikacje i półfinał z dużą przewagą nad konkurencją. Przez kolizję w pierwszym zakręcie spadłem na ostatnią pozycję, ale mimo to ukończyłem bieg na drugim miejscu. Niestety otrzymałem pięciosekundową karę, która przesunęła mnie na czwartą pozycję - podsumował Łukasz Światowski - Rozpoczęliśmy już przygotowania do kolejnych zawodów, postaramy się uniknąć błędów z tej rundy i ukończyć zawody na pozycji numer jeden.

Za start w Toruniu Światowski zgarnął 25 punktów co pozwoliło mu utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross. Drugi w "generalce" jest Przemysław Wójcicki, a trzeci Igor Sokluski. Kolejna runda OMPRC odbędzie się w przedostatni weekend czerwca w Słomczynie.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Kukucki i Wojtkowski chcą tworzyć lepszy Włocławek

Krzysztof Kukucki oraz ubiegający się o reelekcję prezydent Włocławka zorganizowali..

KWW Postaw na Włocławek oficjalnie zakończył kampanię

Komitet Wyborczy Wyborców Postaw na Włocławek zorganizował dzisiaj ostatnią..

Krzysztof Kukucki liderem sondażu wyborczego IBRiS

Przed pierwszą turą wyborów na fotel prezydenta miasta Włocławka wg przeprowadzonego..

Lewica proponuje nową formę Budżetu Obywatelskiego

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zorganizowali w środę konferencję..

Krzysztof Kukucki mówi stop wyzyskowi w naszym mieście

Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Krzysztof Kukucki zorganizował we wtorek briefing..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..