Stelmet Enea BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 107:104

W trzecim meczu półfinałów koszykarze Anwilu Włocławek przegrali w Zielonej Górze ze Stelmetem 104:107 po dogrywce. Najlepszym koszykarzem drużyny Milicicia był Ivan Almeida, który rzucił 23 punkty i miał 4 cztery asysty.

Lepiej rozpoczęli gospodarze, ale Anwil bardzo szybko uspokoił sytuację i po trójce Kamila Łączyńskiego zdobył przewagę. Później świetny był Michał Nowakowski - dzięki niemu goście prowadzili już sześcioma punktami. Zielonogórzanie potrafili odrobić część strat, ale to ich rywale wygrywali po 10 minutach 24:21. Drugą kwartę ekipa z Włocławka rozpoczęła od serii 7:0, ale ekipa trenera Andreja Urlepa błyskawicznie odrabiała straty i po akcji Vladimira Dragicevicia zbliżyła się na punkt. Dopiero jednak później - dzięki zagraniu 3+1 Jamesa Florence’a - mistrzowie wyszli na prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej połowie było 45:41.

Na początku trzeciej kwarty ponownie wszystko się zmieniało - po trójce Nowakowskiego przewagę znowu zyskiwała drużyna trenera Igora Milicicia. W końcówce tej części meczu lepiej spisywali się gospodarze - po zagraniu Florence’a prowadzili nawet siedmioma punktami. Po 30 minutach było 68:63. Czwarta kwarta była bardzo wyrównana, a goście znowu się zbliżyli. Stelmet Enea kontrolował jednak sytuację, bo ważne trójki trafiał Gecevicius, a świetny fragment rozegrał Hrycaniuk. W samej końcówce trójkę z faulem trafił Airington, a następnie Anwil wyrwał piłkę rywalom, a Kamil Łączyński doprowadził do remisu i dogrywki!

Dodatkowe pięć minut włocławianie rozpoczęli od sześciu punktów z rzędu, a to na chwilę ustawiło rywalizację. Niesamowity był jednak Florence, który wyprowadzał swoją drużynę na prowadzenie. Ostatecznie mistrzowie wygrali 107:104 i prowadzą 2-1 w serii półfinałowej.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Anwil Włocławek 107:104 (21:24, 24:17, 23:22, 22:27, d: 17:14)