Medale biegaczy Vectry na Mistrzostwach Polski sztafet

Trzy medale – złoty, srebrny i brązowy – wywalczyły sztafety Vectry Włocławek podczas Mistrzostw Polski, które w weekend odbywały się w Suwałkach. Dwa kolejne krążki zgarnęły biegaczki naszego klubu, które zasiliły składy wojewódzkie.


Na płycie stadionu suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przeprowadzone zostały Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Wielobojach, które wróciły do kalendarza lekkoatletycznego po wielu latach. W zawodach wzięło udział niemal siedmiuset sportowców reprezentujących 112 klubów z całego kraju. Wśród nich mocna ekipa włocławskiej Vectry, która jechała tam po medale.

Najlepiej spisała się sztafeta startująca w kategorii U-18 (Zuzanna Strzelewicz, Filip Michalski, Dawid Gutowski, Klaudia Kazimierska) w biegu na dystansie 4x800m. Nasi od samego początku wypracowali sobie sporą przewagę, której nie oddali aż do samej mety. Stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając mistrzostwo kraju i uzyskując czas 8.27.56, który jest przy okazji pierwszym rekordem Polski w tej konkurencji. Włocławianie na mecie mieli czas lepszy, niż zwycięzcy mieszanej sztafety w kategorii U-20. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego (8:41.31), a trzecie Resovia Rzeszów (8:45.73).

Kolejny krążek i wicemistrzostwo Polski zdobyła sztafeta mieszana U-18, która rywalizowała na dystansie 4x400m. Kinga Wasielewska, Dawid Skowyra, Dawid Gutowski i Zuzanna Strzelewicz wywalczyli srebrny medal ustępując tylko ekipie Bydgoskiej Zawiszy. Trzecie miejsce zajęła ekipa AZS AWF Gorzów. W kategorii U-16, na dystansie 4x600m włocławska sztafeta zgarnęła kolejny medal (Laura Olach, Mateusz Wilma, Dominik Cyrankowski, Weronika Wichlińska). Biegaczki Vectry wywalczyły brąz meldując się na mecie z czasem 6.23.38. Mistrzostwo Polski w tej konkurencji wywalczyło Nowe Miasto Lubawskie, a wicemistrzami zostali reprezentanci SKLA Sopot.

Jestem bardzo dumna ze wszystkich naszych zawodników, ponieważ każdy wywalczył tu jakiś medal – mówi Agnieszka Nowakowska, trenerka Vectry – Trzy włocławskie sztafety stawały na podium Mistrzostw Polski, ponadto pięć innych reprezentantek naszego klubu wywalczyło medale będąc w składach województwa kujawsko-pomorskiego. To świetny wynik, który utwierdza nas w przekonaniu, że podążamy w dobrym kierunku, a nasza ciężka praca przynosi efekty.

Zawodnicy Vectry zasilili także składy reprezentacji kujawsko-pomorskiego. W sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400) w reprezentacji wojewódzkiej U-16 znalazły się trzy reprezentantki Vectry (Paulina rybka, Joanna Konieczna i Weronika Wichlińska). Po zaciętej walce Rybki na ostatnich metrach dziewczyny wywalczyły brązowy medal. Na koniec pierwszego dnia po srebrny medal sięgnęła szwedzka sztafeta wojewódzka U-18, w składzie której znalazły się dwie zawodniczki włocławskiego klubu (Daria Gornowicz i Kinga Wasielewska).

przemek@wloclawek.info.pl
2 komentarze

gość-79807

Gratulacje

1 0
ID:77740

gość-55339

brawo Klaudia!!!!!

0 0
ID:77751


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..