Medale biegaczy Vectry na Mistrzostwach Polski sztafet

Trzy medale – złoty, srebrny i brązowy – wywalczyły sztafety Vectry Włocławek podczas Mistrzostw Polski, które w weekend odbywały się w Suwałkach. Dwa kolejne krążki zgarnęły biegaczki naszego klubu, które zasiliły składy wojewódzkie.

Na płycie stadionu suwalskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przeprowadzone zostały Mistrzostwa Polski w Sztafetach i Wielobojach, które wróciły do kalendarza lekkoatletycznego po wielu latach. W zawodach wzięło udział niemal siedmiuset sportowców reprezentujących 112 klubów z całego kraju. Wśród nich mocna ekipa włocławskiej Vectry, która jechała tam po medale.

Najlepiej spisała się sztafeta startująca w kategorii U-18 (Zuzanna Strzelewicz, Filip Michalski, Dawid Gutowski, Klaudia Kazimierska) w biegu na dystansie 4x800m. Nasi od samego początku wypracowali sobie sporą przewagę, której nie oddali aż do samej mety. Stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając mistrzostwo kraju i uzyskując czas 8.27.56, który jest przy okazji pierwszym rekordem Polski w tej konkurencji. Włocławianie na mecie mieli czas lepszy, niż zwycięzcy mieszanej sztafety w kategorii U-20. Drugie miejsce wywalczyła ekipa Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego (8:41.31), a trzecie Resovia Rzeszów (8:45.73).

Kolejny krążek i wicemistrzostwo Polski zdobyła sztafeta mieszana U-18, która rywalizowała na dystansie 4x400m. Kinga Wasielewska, Dawid Skowyra, Dawid Gutowski i Zuzanna Strzelewicz wywalczyli srebrny medal ustępując tylko ekipie Bydgoskiej Zawiszy. Trzecie miejsce zajęła ekipa AZS AWF Gorzów. W kategorii U-16, na dystansie 4x600m włocławska sztafeta zgarnęła kolejny medal (Laura Olach, Mateusz Wilma, Dominik Cyrankowski, Weronika Wichlińska). Biegaczki Vectry wywalczyły brąz meldując się na mecie z czasem 6.23.38. Mistrzostwo Polski w tej konkurencji wywalczyło Nowe Miasto Lubawskie, a wicemistrzami zostali reprezentanci SKLA Sopot.

Jestem bardzo dumna ze wszystkich naszych zawodników, ponieważ każdy wywalczył tu jakiś medal – mówi Agnieszka Nowakowska, trenerka Vectry – Trzy włocławskie sztafety stawały na podium Mistrzostw Polski, ponadto pięć innych reprezentantek naszego klubu wywalczyło medale będąc w składach województwa kujawsko-pomorskiego. To świetny wynik, który utwierdza nas w przekonaniu, że podążamy w dobrym kierunku, a nasza ciężka praca przynosi efekty.

Zawodnicy Vectry zasilili także składy reprezentacji kujawsko-pomorskiego. W sztafecie szwedzkiej (100-200-300-400) w reprezentacji wojewódzkiej U-16 znalazły się trzy reprezentantki Vectry (Paulina rybka, Joanna Konieczna i Weronika Wichlińska). Po zaciętej walce Rybki na ostatnich metrach dziewczyny wywalczyły brązowy medal. Na koniec pierwszego dnia po srebrny medal sięgnęła szwedzka sztafeta wojewódzka U-18, w składzie której znalazły się dwie zawodniczki włocławskiego klubu (Daria Gornowicz i Kinga Wasielewska).