Młodzi karatecy przywieźli z Ergo Areny dziesięć medali

Dziesięć medali - dwa złote, dwa srebrne i sześć brązowych - zdobyli karatecy z Włocławka i okolic podczas XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do, który w miniony weekend odbywał się w gdańskiej Ergo Arenie.

W imprezie wzięło udział niemal tysiąc zawodników trenujących w 64 klubach z całego kraju. Nasze miasto reprezentowane było przez: Włocławski Klub Karate Tradycyjnego (21 zawodników), Instytut Karate Tradycyjnego (12), Akademię Karate Tradycyjnego Centrum (7), Akademię Zdrowia i Karate Tradycyjnego (10). Poza nimi startowali także karatecy z Klub Karate Tradycyjnego Kowal i KKT Zanshin Lubień Kujawski. Poziom zawodów był bardzo wysoki, niektórzy mieli w grupie nawet 60 przeciwników. Na szczęście dobrze wykorzystany okres przygotowawczy oraz częste starty w zawodach niższej rangi zaowocowały dobrymi wynikami na najważniejszej imprezie sezonu.

Na podium ogólnopolskiego pucharu dzieci stanęło troje zawodników Włocławskiego Klubu Karate Tradycyjnego: Julia Dembowska, Nikodem Reklewski i Dawid Gromadzki. Medale zdobyły także dwie karateczki z Kowala: Karolina Kwarcińska i Wiktoria Suwała. Zawodnicy ci trenują na co dzień pod okiem instruktora Janusza Ziółkowskiego.

Julia Dembowska ubiegłoroczna zwyciężczyni tych zawodów, w tym roku w finale przegrała 3:2. Karolina Kwarcińska i Wiktoria Suwała z Kowala zdobywczynie medali w Pucharze Europy 2017 tym razem zdobyły medale w najważniejszym turnieju w Polsce. Wszyscy moi zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wyszkolenia technicznego i jestem z nich wszystkich bardzo dumny – powiedział Janusz Ziółkowski, instruktor Włocławskiego KKT i KKT Kowal.

Złoto w kata indywidualnym w grupie Chłopców 2009-2010 9-8 kyu zgarnął Bartosz piątek z Akademii Karate Tradycyjnego Centrum Włocławek. Reszta reprezentantów tego klubu odpadła niestety po drodze do półfinałów. Dobrze wypadli także zawodnicy z Lubrańca, którzy trafili na faworytów swoich kategorii.

Pierwsze miejsce w kata indywidualnym zajął Bartosz Piątek uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 we Włocławku. Pozostali zawodnicy odpadli po wyrównanych walkach. AKT Lubraniec reprezentowało czterech karateków, z których dwóch dotarło do pojedynków ćwierćfinałowych przegrywając z najlepszymi w swoich grupach - podsumował Jarosław Hofman z AKT Centrum Włocławek

Dwa krążki - złoty i brązowy - zdobyli reprezentanci KKT Zanshin Lubień Kujawski. Na najwyższym stopniu podium stanął w Ergo Arenie Adam Duklas, a na najniższym Weronika Rudzińska. Trzecie miejsca wywalczyli również karatecy IKT Włocławek – Julia Och i Olaf Wiliński, podopieczni Krzysztofa Neugebauera.

Te dzieci, które  startowały w Gdańsku miały za zadanie sprawdzić swoją aktualną formę. Mieli wyciągnąć wnioski do kolejnych treningów, żeby w dalszym ciągu mogli się rozwijać. Zawody mają być motywacją do dalszych treningów. Wszystkim medalistom gratuluję i jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich dzieci, które startowały w zawodach. Optymistycznie patrzę w przyszłość – mówi Krzysztof Neugebauer, instruktor Instytutu Karate Tradycyjnego Włocławek.