Młodzi karatecy przywieźli z Ergo Areny dziesięć medali

Dziesięć medali - dwa złote, dwa srebrne i sześć brązowych - zdobyli karatecy z Włocławka i okolic podczas XVIII Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Tradycyjnym Karate-Do, który w miniony weekend odbywał się w gdańskiej Ergo Arenie.


W imprezie wzięło udział niemal tysiąc zawodników trenujących w 64 klubach z całego kraju. Nasze miasto reprezentowane było przez: Włocławski Klub Karate Tradycyjnego (21 zawodników), Instytut Karate Tradycyjnego (12), Akademię Karate Tradycyjnego Centrum (7), Akademię Zdrowia i Karate Tradycyjnego (10). Poza nimi startowali także karatecy z Klub Karate Tradycyjnego Kowal i KKT Zanshin Lubień Kujawski. Poziom zawodów był bardzo wysoki, niektórzy mieli w grupie nawet 60 przeciwników. Na szczęście dobrze wykorzystany okres przygotowawczy oraz częste starty w zawodach niższej rangi zaowocowały dobrymi wynikami na najważniejszej imprezie sezonu.

Na podium ogólnopolskiego pucharu dzieci stanęło troje zawodników Włocławskiego Klubu Karate Tradycyjnego: Julia Dembowska, Nikodem Reklewski i Dawid Gromadzki. Medale zdobyły także dwie karateczki z Kowala: Karolina Kwarcińska i Wiktoria Suwała. Zawodnicy ci trenują na co dzień pod okiem instruktora Janusza Ziółkowskiego.

Julia Dembowska ubiegłoroczna zwyciężczyni tych zawodów, w tym roku w finale przegrała 3:2. Karolina Kwarcińska i Wiktoria Suwała z Kowala zdobywczynie medali w Pucharze Europy 2017 tym razem zdobyły medale w najważniejszym turnieju w Polsce. Wszyscy moi zawodnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wyszkolenia technicznego i jestem z nich wszystkich bardzo dumny – powiedział Janusz Ziółkowski, instruktor Włocławskiego KKT i KKT Kowal.

Złoto w kata indywidualnym w grupie Chłopców 2009-2010 9-8 kyu zgarnął Bartosz piątek z Akademii Karate Tradycyjnego Centrum Włocławek. Reszta reprezentantów tego klubu odpadła niestety po drodze do półfinałów. Dobrze wypadli także zawodnicy z Lubrańca, którzy trafili na faworytów swoich kategorii.

Pierwsze miejsce w kata indywidualnym zajął Bartosz Piątek uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 we Włocławku. Pozostali zawodnicy odpadli po wyrównanych walkach. AKT Lubraniec reprezentowało czterech karateków, z których dwóch dotarło do pojedynków ćwierćfinałowych przegrywając z najlepszymi w swoich grupach - podsumował Jarosław Hofman z AKT Centrum Włocławek

Dwa krążki - złoty i brązowy - zdobyli reprezentanci KKT Zanshin Lubień Kujawski. Na najwyższym stopniu podium stanął w Ergo Arenie Adam Duklas, a na najniższym Weronika Rudzińska. Trzecie miejsca wywalczyli również karatecy IKT Włocławek – Julia Och i Olaf Wiliński, podopieczni Krzysztofa Neugebauera.

Te dzieci, które  startowały w Gdańsku miały za zadanie sprawdzić swoją aktualną formę. Mieli wyciągnąć wnioski do kolejnych treningów, żeby w dalszym ciągu mogli się rozwijać. Zawody mają być motywacją do dalszych treningów. Wszystkim medalistom gratuluję i jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich dzieci, które startowały w zawodach. Optymistycznie patrzę w przyszłość – mówi Krzysztof Neugebauer, instruktor Instytutu Karate Tradycyjnego Włocławek.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Czwarta sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

18 marca odbyła się IV sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przed..

PiS przedstawił kandydatów do PE z kujawsko-pomorskiego

W Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zostali zaprezentowani..

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..