Klaudia Kazimierska szykuje się na Mistrzostwa Europy

Klaudia Kazimierska kontynuuje dobrą passę. W maju wypełniła minimum Polskiego Związku Atletyki na Mistrzostwa Europy w węgierskim Gyor, a w piątek wystartuje na Stadionie Śląskim w Chorzowie podczas 64. Memoriału Janusza Kusocińskiego.


W połowie maja Klaudia wzięła udział w mityngu kwalifikacyjnym w Białogardzie, gdzie na dystansie 1500 metrów uzyskała minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na lipcowe Mistrzostwa Europy U18. Linię mety przekroczyła jako trzecia z czasem 4:23,51, który jest lepszy od wskaźnika PZLA o prawie 3,5 sekundy. Na dzień dzisiejszy jest to najlepszy wynik w Polsce wśród dziewczyn poniżej osiemnastego roku życia.

Miałam tutaj jasno postawiony cel, jakim było minimum na Mistrzostwa Europy i powiedziałam sobie, że bez niego nie wracam – opowiada biegaczka Vectry Włocławek - Bardzo się cieszę, że uzyskałam je już w pierwszym starcie na dystansie docelowym. Teraz, gdy mam już zapewniony start na Węgrzech, mogę spokojnie przygotowywać się do wyjazdu i jedynie śrubować wynik.

Tydzień później sztafeta Vectry 4x400m (Kinga Wasielewska, Daria Gornowicz, Zuzanna Strzelewicz, Klaudia Kazimierska) walczyła w Sopocie i uzyskała czas 3:55,95, który na dzień dzisiejszy jest drugim wynikiem w kraju w kategorii U18 i dała pewną kwalifikacje dla całej drużyny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży która odbędzie się w Chorzowie. W ostatnią niedzielę maja podopieczna trenerki Agnieszki Nowakowskiej testowała bieżnię włocławskiego OSiRu. To był jej pierwszy poważny start na tym stadionie. W samotnym biegu na dystansie 3000 metrów od startu do mety musiała walczyć z samą sobą i dość dużym zmęczeniem. Na mecie uzyskała czas 9:42,81, który jest lepszy od wskaźnika PZLA na ME.

Moja rodzina kibicowała mi na trybunach, był to dodatkowy bodziec, bo nie chciałam ich rozczarować – mówi - Wiele osób czyta tylko w internecie o moich wynikach i gdy przyszli obejrzeć bieg nie chciałam, by byli zawiedzeni. Każdy start to nowa motywacja, ale ten był w pewien sposób wyjątkowy. Cudownie było wybiegać minimum na stadionie, na którym spędza się sporą część swojego życia. Na Mistrzostwach Europy wystartuje jednak na dystansie 1500 metrów.

A już jutro biegaczka włocławskiej Vectry weźmie udział w Memoriale Janusza Kusocińskiego. To pierwsza tak prestiżowa impreza w karierze tej zawodniczki, do której została zakwalifikowana na podstawie świetnych tegorocznych wyników. Klaudia wystartuje w doborowym towarzystwie licznych gwiazd lekkiej atletyki na czele z Genzebe Dibabą, Allyson Felix, Robertem Hartingiem, Adamem Kszczotem, czy Anitą Włodarczyk.

To dla mnie szczególny start, ponieważ dwa lata temu wygrałam Mały Memoriał, a teraz wezmę udział w tym "Dużym" - mówi Klaudia - Każda taka impreza daje mi bardzo dużo doświadczenia, muszę umieć radzić sobie ze stresem i samą presją startu w zawodach rangi międzynarodowej. Chyba już najwyższy czas obywać się z dużymi arenami pełnymi kibiców.

[email protected]
2 komentarze

gość-80090

Ta dziewczyna mnie coraz bardziej zadziwia

5 0
ID:77788

gość-58048

brawo!

1 0
ID:77790


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA