Lekkoatleci przywieźli z Mistrzostw Polski osiem medali

Cztery tytuły mistrzowskie, dwa wicemistrzostwa oraz dwa brązowe medale - to bilans zawodników włocławskiej Vectry po Mistrzostwach Polski LZS w Lekkiej Atletyce, które w miniony weekend zorganizowane zostały w Słubicach.

W weekend na stadionie olimpijskim w Słubicach odbywały się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS juniorów, juniorów młodszych i młodzieżowców. Wzięło w nich udział niemal półtora tysiąca zawodników reprezentujących ponad sto klubów sportowych z całego kraju. Wśród nich ekipa Vectry Włocławek, która łącznie zgarnęła osiem medali.

Złote medale i tytuły Mistrzów Polski wywalczyło czworo sportowców ze stolicy Kujaw: Adrian Klonowski (chód 10000m, 45.18.37), Julia Kowalska (chód 5000m, 27.06.91s), Filip Michalski (3000m, 9.04.61) oraz Zuzanna Strzelewicz, która poza złotem na 400 metrów (57.05s), wywalczyła również srebrny medal na 200m (25.27s). Dwa medale zdobył także sprinter Konrad Ziółkowski: srebrny zgarnął za bieg na 100 metrów, a brązowy padł jego łupem na dwukrotnie dłuższym dystansie. Na najniższym stopniu słubickiego podium stanęła również Weronika Nowicka, która była trzecia w chodzie na 5000 metrów (28.16.76).

Niewiele zabrakło do podium Dawidowi Skowyrze (400 metrów przez płotki). Włocławianin zajął najgorsze dla sportowca, czwarte miejsce, ale udało się mu wywalczyć kwalifikację na Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. Poza podium znaleźli się także: Dawid Gutowski (00m, 2:00.23s), Robert Chmurzyński (młot 5kg, 4.39m), Adrian Kosiorek (młot 5kg, 33.20m), Dominik Kotwicki (skok wzwyż, 1.70m) i Kacper Śmietański (oszczep 700, 41.87m).

Jako opiekunka i trenerka jestem bardzo zadowolona ze wszystkich naszych zawodników, bo codziennie na treningach widzę ich ciężką pracę i poświęcenie - mówi Martyna Dobrosielska z Vectry Włocławek - Ilość medali cieszy tym bardziej, że upalna pogoda nie sprzyjała długim dystansom, a właśnie tam zdobyliśmy trzy złota. Naprawdę trzeba było się spiąć i powalczyć w tym słońcu. Teraz przed zawodnikami kolejne ważne mistrzostwa i walka o o krążki z najcenniejszego kruszcu, a później wymarzone wakacje.

Uzyskane przez sportowców Vectry wyniki pozwoliły włocławskiemu klubowi na zajęcie piątego miejsca w klasyfikacji medalowej i dwunastego w klasyfikacji punktowej zawodów.