Brązowy medal Kowalskiej, siódme miejsce Kazimierskiej

Katarzyna Kowalska zdobyła brązowy medal na dystansie 3000 metrów z przeszkodami podczas 94. lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Lublinie. Siódme miejsce w biegu na 1500 metrów zajęła szesnastoletnia Klaudia Kazimierska.


Na odnowionym stadionie lekkoatletycznym przy alei Piłsudskiego w Lublinie rozpoczęły się dzisiaj 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Prawie pięciuset najlepszych sportowców z całego kraju stanęło do walki o medale i tytuły krajowego czempionatu lekkoatletycznego. W imprezie wzięły udział dwie zawodniczki Vectry Włocławek – Katarzyna Kowalska (3000 m z przeszkodami) i Klaudia Kazimierska (1500 metrów).

Na dystansie 3000 metrów z przeszkodami wystartowała nasza utytułowana multimedalistka Katarzyna Kowalska, która w ubiegłym roku wywalczyła na mistrzostwach w Białymstoku srebrny medal (czytaj więcej). Dla Kowalskiej start w Lublinie był też ostatnim sprawdzianem formy przed sierpniowymi Mistrzostwami Europy, które w tym roku odbędą się w Berlinie. Walka o zwycięstwo toczyła się między dwoma zawodniczkami, które uciekły reszcie stawki na prawie dziesięć sekund. Po zaciętym finiszu złoty medal zdobyła Matylda Kowal z Rzeszowa (9:53.18), która tym samym obroniła tytuł wywalczony rok temu. Srebrny krążek padł łupem Alicji Konieczek (9:53.27), a na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Kowalska, która dobiegła z czasem 10:12.10.

W biegu na 1500 metrów do walki o medale przystąpiło szesnaście najlepszych polskich zawodniczek. Wśród nich nasza eksportowa juniorka młodsza z Vectry Klaudia Kazimierska, która notuje obecnie życiowy sezon. Po świetnym starcie w 64. Memoriale Kusocińskiego, gdzie ustanowiła swój nowy rekord (4:19.27), dwa tygodnie temu wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy U18 (czytaj więcej). W Lublinie Klaudia na starcie była najmłodsza, ale po raz kolejny pokazała, że potrafi walczyć z bardziej doświadczonymi rywalkami. Po szybkim biegu utalentowana włocławianka zajęła siódme miejsce (4:23.44). Mistrzynią Polski po raz kolejny została Sofia Ennaoui, która przecięła linię mety z czasem 4:13.32. Druga była Katarzyna Broniatowska z Krakowa (4:16.37), a trzecia Paulina Kaczyńska (4:17.13).

Ten bieg był chyba dla mnie najcięższy w całym sezonie. Forma mi spadła prawdopodobnie po Mistrzostwach Europy, które były moim głównym celem w tym roku - mówi Klaudia Kazimierska - Do Lublina pojechałam po naukę, ale mimo wszystko liczyłam na coś więcej. Nie mówię tu o medalu, bo to już wyższy poziom, ale wynik nie oddaje tego, nad czym tak długo pracowałam.

[email protected]
1 komentarz

gość-49839

vectra rządzi :)

1 1
ID:78240


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA