Światowski znowu najlepszy. Tym razem wygrał w Toruniu

fot. Sebastian Maciejewski

Łukasz Światowski był najszybszy podczas piątej rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która zorganizowana została w Toruniu. Dzięki zwycięstwu kierowca Automobilklubu Włocławskiego umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.


W miniony weekend na terenie toruńskiego Motoparku rozgrywana była piąta runda rallycrossowych mistrzostw kraju. Do walki o punkty w pięciu klasach (SuperCars, RWD Cup, SuperNational, SC Cup i 126 Cup) przystąpiło łącznie siedemdziesięciu kierowców. W klasie RWD Cup do rywalizacji stanęło piętnastu zawodników, wśród nich lider klasyfikacji generalnej krajowego czempionatu Łukasz Światowski. Włocławianin tradycyjnie już solidnie przygotował się do startu i zapowiadał twardą walkę o zwycięstwo.

Zaliczyliśmy ostry trening przejeżdżając ponad dwieście kilometrów na torze. Czucie auta było bardzo dobre, a kondycyjnie nie było żadnych problemów więc uważam, że jesteśmy dobrze przygotowani – mówił Łukasz przed startem - Mamy duży głód zwycięstwa, ponieważ w drugiej rundzie finał nie ułożył się do końca tak, jakbyśmy tego chcieli. Dlatego zrobię wszystko, aby tym razem stanąć tu na podium.

Tym razem w Toruniu kierowcy ścigali się po nieco innej nitce niż w ciągu ostatnich dwóch sezonów. Organizatorzy postanowili uatrakcyjnić rywalizację i zmienili układ toru. Dzięki temu był on zdecydowanie szybszy, a taki właśnie najbardziej odpowiada Światowskiemu.

Wygrałem wszystkie cztery kwalifikacje, do półfinału wszedłem z pole position, ale na starcie popełniłem błąd. Nie wszedł mi trzeci bieg i spadłem na drugą pozycje. Pomogła strategia z szybkim jokerem i na metę dojechałem pierwszy - opowiada kierowca - W finale start wyszedł perfekcyjnie, ale to samo zrobił Przemek Wojcicki. W związku z tym w pierwszy prawy zakręt weszliśmy obok siebie. Przemka wyrzuciło za tor, a ja widząc, że próbuje na niego szybko wracać zrobiłem miejsce. Niestety tor w tym miejscu był śliski i zacząłem tracić pozycje. Ponownie zareagowałem szybkim jokerem i znów dowiozłem wygraną.

To już czwarte zwycięstwo naszego zawodnika w tym sezonie startowym. Łukasz zainkasował w Toruniu komplet punktów i w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski znów powiększył przewagę nad resztą stawki. Obecnie ma na swoim koncie 144 punkty, drugie miejsce zajmuje Przemysław Wójcicki (122 oczka), a trzeci jest Igor Sokulski (93). Do zakończenia tegorocznego sezonu pozostały dwie rundy. Następna odsłona zmagań rozpocznie się 15 września na Autodromie Słomczyn, a Mistrzostwa Polski zakończą się w połowie października w Toruniu.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Stanisław Wawrzonkoski nowym przewodniczącym radnych

Wczoraj odbyła się V Sesja Rady Miasta, podczas której radni wybrali nowego..

Włocławski ratusz będzie konsekwentnie walczył z hejtem

Po tragicznych wydarzenia w Gdańsku w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej..

Marszałek w rządowo-samorządowej Komisji Wspólnej

Marszałek Piotr Całbecki został przedstawicielem Związku Województw RP w Komisji..

Krzysztof Kukucki trzecim zastępcą prezydenta miasta

Krzysztof Kukucki w grudniu otrzymał rekomendację zarządu partii na stanowisko..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..