Wioślarze WTW zakończyli sezon na poznańskiej "Malcie"

W miniony weekend na torze regatowym "Malta" w Poznaniu odbyły się Centralne Kontrolne Regaty Zamknięcia Sezonu, które są początkiem kwalifikacji do kadr narodowych na rok 2019. WTW wystawiło na tą imprezę dwunastu zawodników.

Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się na tych zawodach Fabian Barański, który wśród młodzieżowców zdeklasował wszystkich rywali. Musiał jednak stoczyć pojedynki z Adamem Wicenciakiem (KW 04 Poznań) i Dariuszem Radoszem (LOTTO Bydgostia). Wicenciak to zeszłoroczny Wicemistrz Europy seniorów, a Radosz to czwarty zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janerio. W sobotnim finale włocławianin stoczył bardzo wyrównaną walkę z Wicenciakiem, ulegając mu na finiszu 0,9 sekundy, natomiast z Radoszem wygrał o osiem sekund. Niedzielny poranny finał nie wyszedł Fabianowi i uplasował się na 3 pozycji. Zwyciężył Wicenciak przed Radoszem. Ostatni start był decydujący. Tutaj Barański nie dał się już zaskoczyć Radoszowi i pokonał go zdecydowanie. Zwyciężył po raz trzeci Wicenciak, który zaprezentował doskonałą formę i był nie do pokonania.

W wyścigach seniorów brali udział jeszcze: Tomasz Budzyński i Grzegorz Ziółkowski. Budzyński trzykrotnie zajmował czwartą pozycję w Finale C, co dało mu ostatecznie 19. pozycję w regatach. Ziółkowski natomiast w sobotę zajął ostatnie, ósme miejsce w finale C i spadł w niedzielę do finału D, który wygrał. Ostatni finał C był dla Ziółkowskiego bardzo udany i przyniósł naszemu zawodnikowi zwycięstwo, co dało ostatecznie 22. miejsce.

W konkurencji jedynek juniorek liczono na udane występy Oliwii Muraskiej, która w ostatnim czasie przyzwyczaiła nas do udanych występów. Oliwia zakwalifikowała się w sobotę do Finału A, w którym uplasowała się na czwartej pozycji. W finałach niedzielnych nasza reprezentantka zupełnie się pogubiła zajmując odpowiednio siódmą i szóstą pozycję w finale A, co ostatecznie dało Oliwii Muraskiej piąte miejsce w zawodach. To zapewniło jej uczestnictwo w zgrupowaniu reprezentacji juniorów. Nieudanie startowała druga skiffistka Edyta Adamowska, która oscylowała pomiędzy 7. a 8. miejscem w finale E co dało jej ostatecznie 40. pozycję.

W wyścigach juniorów startowało dwóch zawodników WTW. Łukasz Żmudziński trzykrotnie plasował się na czwartej pozycji, co ostatecznie dało dwunaste miejsce. Drugi nasz zawodnik, Adam Sieraczkiewicz, zaprezentował się już nieco gorzej zajmując odpowiednio: 3. pozycję w finale G, 1. pozycję w finale G w niedzielę i pierwszą pozycję w finale F co plasowało go ostatecznie na 38 miejscu.

W konkurencji jedynek juniorek młodszych WTW liczyło na udane występy Magdaleny Szprengiel, która zaliczana była do głównych faworytek tych zawodów. Niestety w sobotnim finale A wiosłowała na siódmej pozycji ale uzyskany na mecie wynik, strącił ją do finału B. W niedzielnym porannym finale B zdecydowanie zwyciężyła i mięliśmy nadzieję na udany rewanż Magdaleny w popołudniowym finale A. Niestety tak się nie stało i włocławianka finiszowała ponownie na siódmej pozycji, ostatecznie kończąc imprezę na ósmym miejscu.

W konkurencji jedynek juniorek młodszych wystawiliśmy jeszcze dwie zawodniczki: Wiktorię Orlińską i Wiktorię Małkowską, które w swym debiucie na tych regatach zrealizowały zadanie. Wiktoria Orlińska zajęła ostatecznie czternaste miejsce, a Wiktoria Małkowska była szesnasta. Wśród jedynek juniorów młodszych walczyło w Poznaniu trzech reprezentantów WTW Włocławek. Najlepiej zaprezentował się Maciej Sieraczkiewicz, który zajął siódmą pozycję. Patryk Sadokierski uplasował się ostatecznie na 18 pozycji, a Filip Niewiadomskina 21.