Tyc i Bińkowski wygrali 15. edycję Rajdu Włocławskiego

Arkadiusz Tyc z Adrianem Bieńkowskim byli najszybsi podczas 15. Rajdu Włocławskiego. Drugie miejsce zajął Tomasz Laskowski z Automobilklubu Nowomiejskiego, a trzeci na mecie zameldował się reprezentant naszego miasta Tomasz Andrzejewski.


Jak co roku w październiku Automobilklub Włocławski był organizatorem rajdu samochodowego zaliczanego jako czwarta i zarazem ostatnia runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. W piętnastej edycji Rajdu Włocławskiego wzięło udział dwadzieścia pięć załóg składających się z kierowcy i pilota. Organizatorzy przygotowali trzy odcinki specjalne, na których przeprowadzono próby szybkości.

Bazą rajdu stał się Pałac Bursztynowy gdzie przeprowadzono honorowy start, a na terenie przyległym odbył się pierwszy odcinek specjalny. Rywalizację uczestników w tym roku można było podziwiać również na ulicy Inowrocławskiej, a także na ul. Kawka i Zalesie na Włocławskiej Strefie Gospodarczej. Kierowcy pokonywali każdy z odcinków trzykrotnie. Na trasie rajdu nie zabrakło prędkości mocno przekraczających 100 km/h, a także technicznych partii, gdzie kierowcy musieli zdejmować mocno nogę z gazu. Kibice mogli przyglądać się autom począwszy od Fiata Cinquecento do Subarau Impreza o mocy blisko 400 KM.

Jak co roku na początku jesieni gościliśmy amatorów rajdów samochodowych. Na starcie stanęło 25 załóg rajdowych. W związku z wyborami musieliśmy zmodyfikować trasę tegorocznych zmagań. Zabrakło odcinka na hali mistrzów, a baza rajdu została zlokalizowana w Pałacu Bursztynowym - mówi Michał Sutorowski z Automobilklubu Włocławskiego - Ostatni odcinek na ulicy Inowrocławskiej budził w tym roku największe emocje wśród rywalizujących zawodników. Był bardzo szybki i zarazem techniczny, każdy mógł w nim znaleźć coś dla siebie.

Najszybsi w tegorocznej edycji okazali się pochodzący z Płocka reprezentanci Automobilklubu Włocławskiego Arkadiusz Tyc z Adrianem Bieńkowskim na Subaru Impreza STI, blisko 20 sekund za nimi linię mety przekroczyli Tomasz Laskowski z Dariuszem Piotrowskim z Automobilklubu Nowomiejskiego w Nissanie Sunny. Najniższy stopień podium przypadł również reprezentantom naszego Automobilklubu Tomaszowi Andrzejewskiemu z Jakubem Jarmużkiem w Citroenie Saxo VTS.

przemek@wloclawek.info.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Czwarta sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

18 marca odbyła się IV sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przed..

PiS przedstawił kandydatów do PE z kujawsko-pomorskiego

W Bydgoszczy odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której zostali zaprezentowani..

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..