Wysoka forma zawodników Wodnika na turnieju w Płocku

Doskonale spisali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Pływackiego "Wodnik" na Międzynarodowym Memoriale Cezarego Piórkowskiego. Włocławianie wywalczyli czternaście medali - po cztery zdobyli Zofia Minta i Olivier Piątek.

W weekend w Płocku odbywał się XVI Międzynarodowy Memoriał Cezarego Piórkowskiego w Pływaniu. Do rywalizacji na pływalni Podolanka stanęło piętnaście klubów z Polski i Rosji. Na zawody wybrała się także czternastoosobowa grupa zawodników włocławskiego "Wodnika": Jakub Brodowicz, Maksymilian Czerniak, Jakub Grabowski, Jakub Jastrzębowski, Krzysztof Konieczny, Igor Król, Karol Król, Sergiusz Kulpa, Miłosz Laskowski, Mariusz Minta, Zofia Minta, Jagoda Syska, Amelia Śmiłowic i Olivier Piątek.

Pięcioro włocławian wywalczyło łącznie piętnaście medali w konkurencjach indywidualnych. Cztery zdobyła Zofia Minta (I miejsce 50 klasyczny, Im. 100 dowolny, Im. 100 klasyczny, IIIm. 50 dowolny), tyle samo zgarnał Olivier Piątek (II m. 50 dowolny, IIm. 50 motylkowy, IIIm. 100 grzbietowy, IIIm. 100 dowolny). Trzy razy na podium stawał Karol Król (IIm. 50 grzbietowy, IIm. 50 klasyczny, IIIm. 50 dowolny), a po dwa medale wywalczyli Jagoda Syska (Im. 50 motylkowy, 3m. 100 zmienny) i Amelia Śmiłowicz (IIm. 100 klasyczny, IIm. 100 dowolny).

Troje zawodników otrzymało nagrody w klasyfikacji na najlepszego zawodnika imprezy. Zofia Minta zajęła drugie miejsce w kategorii 2008 i młodsi, Karol Król był trzeci w kategorii 2008 i młodsi, trzeci był również Olivier Piątek w kategorii 2004/03. Ponadto większość startujących "Wodników" poprawiła swoje rekordy życiowe zajmując wysokie lokaty.