Szósta kolejka futsal ligi. Gmina Lipno ucieka rywalom

W Szkole Podstawowej nr 2 rozegrana została szósta kolejka Włocławskiej Futsal Ligi. W meczu na szczycie Gmina Lipno pokonała jedną bramką ZSCKR Kowal i dzięki temu zwycięstwu zwiększyła przewagę punktową nad resztą stawki.

W najciekawszym meczu kolejki zagrały dwie najlepsze jak do tej pory drużyny. Po golach Marko Dobrosielskiego i Łukasza Kuneckiego kowalanie prowadzili 2:0, lecz to było wszystko na co było ich stać w tym spotkaniu. Z biegiem czasu do głosu coraz bardziej dochodziła Gmina Lipno, która już do przerwy odrobiła straty za sprawą Dariusza Jesionowskiego i Łukasza Bartczaka. Po zmianie stron Lipno panowało na boisku zdobywając jeszcze trzy bramki i wygrało 5:2.

W meczu pomiędzy drużynami Miletch i Young Boys padł bramkowy rekord trzeciej edycji rozgrywek. Miltech prowadził 2:0 po golach Damiana Uzarskiego i Dawida Słomskiego ale ekipa Young Boys szybko zaczęła odrabiać straty. Po przerwie zawodnicy Miltechu osłabli, a ich rywale urządzili sobie kanonadę i w drugiej połowie zdobyli 12 bramek tracąc tylko pięć. Ostatecznie Young Boys wygrali 15:7 i dzięki zwycięstwu opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Najlepszym strzelcem jest na razie Marcin Misterski, piłkarz MS-Bud, który uzbierał jedenaście bramek. Tuż za nim ze stratą jednego gola jest Krystian Dąbrowski z Drumetu. W klasyfikacji fair play prowadzi drużyna Anwilu, która do tej pory ma na koncie tylko jedną żółtą kartkę. W następnej kolejce zagrają: Gmina Lipno – DGS, ZSCKR Kowal – Anwil, Indorama – MS-Bud, Miltech – ZSCKR Kowal, Salamander – Young Boys, Miltech – Anwil i TSR Kujawy – Drumet.