Włocławska Futsal Liga: w meczu na szczycie padł remis

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 rozegrana została w sobotę ósma kolejka spotkań Włocławskiej Futsal Ligi. Liderem tabeli wciąż pozostaje drużyna Gminy Lipno, która w meczu na szczycie zremisowała z Anwilem 3:3.

W najciekawszym meczu doszło do starcia lidera rozgrywek Gminy Lipno z Anwilem, który zajmował trzecie miejsce. Od początku przeważała drużyna z  Lipna zdobywając szybko dwie bramki. Anwil w miarę upływu czasu dochodził do głosu i w ciągu jednej minuty zdobył dwie bramki przed przerwą doprowadzając do remisu. W drugiej części gry Anwil wyszedł na prowadzenie 3:2 i utrzymywał ten wynik do ostatniej sekundy. Podczas ostatniej akcji meczu Rafał Bartczak strzałem w ostatniej sekundzie spotkania uratował remis trafiając na 3:3.

Na początku starcia Miltechu z DGS Miltech grał mądrze i miał trzy sytuacje do zdobycia bramki lecz zawodziła skuteczność. Do przerwy jednak to DGS prowadził po ładnej akcji Piotra Gotłasza, który uderzył nie do obrony. Po zmianie stron panowała już tylko jedna drużyna. DGS po przerwie zdobył jeszcze sześć goli i zanotował bardzo cenne zwycięstwo 7:0, które otwiera przed tym zespołem matematyczne szanse na wejście do pierwszej trójki fazy play-off.

W drugim spotkaniu mimo osłabienia kadrowego Drumet toczył do przerwy wyrównany pojedynek z niewygodnym przeciwnikiem jakim jest Indorama. Do przerwy obie drużyny zdobyły po dwie bramki i był remis, lecz przy stanie 2:1 dla Drumetu drużyna ta nie wykorzystała dwóch przedłużonych rzutów karnych. Po zmianie stron jednak to Indorama nadawała ton wydarzeniom na boisku i ostatecznie to ona zasłużenie wygrała z drużyną Drumetu 7:5.

Mecz pomiędzy Salamanderem a MS-Bud od początku był bardzo wyrównany i wynik do przerwy odzwierciedlał rozkład sił w pierwszej połowie (3:3). Po zmianie stron ekipa MS-BUD-u nie wytrzymała naporu ofensywnej gry przeciwnika. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Salamandera 7:4, który dzięki wygranej w tym meczu ma szansę na wejście do pierwszej trójki ligi. Warunkiem tego jest wygrana w ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego z Anwilem.

W ostatnim pojedynku spotkały się drużyny TSR Kujawy i Young Boys. Od początku w tym meczu przeważała drużyna TSR Kujawy dokumentując to zdobyciem trzech bramek. Young Boys nie poddawali się i zdobyli do przerwy dwie bramki. W drugiej odsłonie meczu TSR Kujawy kontrolowało grę zdobywając kolejne bramki. Przy stanie 5:2 Young Boys zaczęli ponownie odrabiać straty i udało im się strzelić na 5:4. Zawodnicy TSR Kujawy jednak przyspieszyli swoją grę i wygrali 8:5.

Partnerami trzeciej edycji Włocławskiej Futsal Ligi są Pierogarnia przy Wzorcowni Anna Gadomska oraz Włocławski Portal Informacyjny wloclawek.info.pl, który wspiera także pozostałe inicjatywy Towarzystwa Sportowo-Rekreacyjnego "Kujawy".