Saniko zwycięzcą 9. edycji Memoriału Władysława Kołtuna

fot. TSR Kujawy

W Hali Mistrzów rozegrana została w niedzielę dziewiąta edycja Memoriału Władysława Kołtuna. Piłkarski turniej wygrała drużyna Saniko, która w meczu finałowym pokonała Detal-Met 4:0 i po raz trzeci w historii zgarnęła trofeum.


Impreza organizowana cyklicznie od sześciu lat przez Towarzystwo Sportowo Rekreacyjne "Kujawy" jest coraz bardziej popularna. W tym roku wzięły w niej udział 22 drużyny, które zostały podzielone na sześć grup. Po rozegraniu trzydziestu sześciu meczów wyłoniona została najlepsza szesnastka, a po 1/8 do ćwierćfinałów weszli: Portofino, Detal-Met, Fabianki, Saniko I, Saniko II, CWL 006, TSR Kujawy i MS-Bud.

W ćwierćfinałach Detal-Met pokonał Portofino 3:1, Saniko II było lepsze od Fabianek (2:0), Saniko I jedną bramką wygrało z CWL 006 (1:0), a TSR Kujawy pokonało MS-Bud 4:2. Półfinały były bardzo zacięte – oba spotkania w regulaminowym czasie zakończyły się remisami i do wyłonienia zwycięzców potrzebne były rzuty karne. Po serii "jedenastek" do decydującego starcia awansowały ekipy Saniko I i Detal-Met.

W finale piłkarze pierwszej drużyny Saniko nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń i po jednostronnym widowisku zwyciężyli z Detal-Metem 4:0 wygrywając memoriał po raz trzeci w historii, a po raz drugi z rzędu (czytaj więcej). Spotkanie o trzecie miejsce zakończyło się zwycięstwem drugiego składu Saniko, który pokonał TSR Kujawy 2:0.

Turniej był bardzo udany, a drużyny zaprezentowały naprawdę wysoki poziom. Jako organizator, a zarazem syn Władysława Kołtuna, jestem bardzo szczęśliwy, że z roku na rok impreza coraz bardziej się rozkręca. Nie mamy zamiaru jednak spoczywać na laurach, naszym celem jest przekształcenie memoriału w dwudniowy turniej. Mam nadzieję, że już w kolejnej edycji nam się to uda - mówi Radosław Kołtun, prezes TSR Kujawy - Gratuluję zwycięzcom, dziękuję wszystkim za udział w imprezie i zapraszam za rok.

Organizatorzy tradycyjnie przyznali nagrody indywidualne. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju odebrał Witold Jakubowski, zawodnik TSR Kujawy. Najskuteczniejszym strzelcem całej imprezy był reprezentant zwycięskiej ekipy Maciel Lewandowski, zdobywca ośmiu goli, a najlepszym bramkarzem został wybrany Jakub Stawicki, piłkarz Detal-Metu.

Składy najlepszych drużyn:
Saniko I:
Zieliński, Komorowski, Śmigiel, Behlke, Lewandowski M., Lewandowski Ł., Jędrzejewski, Nowakowski G.
Detal-Met: Stawicki, Koss, Abbot, Dewil, Bagiński, Osmuł, Kaczmarek, Pietrzak, Ruciński, Więtczak, Czaplicki, Tomczak
Saniko II: Szudzik, Grudziński, Bromirski M., Bromirski D., Dobrosielski, Chojnacki, Dutkiewicz, Kowalski, Rajkowski, Wysiński

Końcowa kolejność:
1.
Saniko I, 2. Detal-Met, 3. Saniko II, 4. TSR Kujawy, 5. CWL 006, 6. MS-Bud, 7. Portofino, 8. Fabianki, 9. I Brygada Logistyczna Bydgoszcz, 10. Alumar, 11. Indorama, 12. M&W Cymes, 13. Run Chłodnia, 14. DGS, 15. MPK, 16. Oldboys Świecie, 17. Drumet, 18. Geberit, 19. Zakład Karny, 20. Wika Polska, 21. Myjnia na Zielnej, 22. Narmet / Euro-Darmal

przemek@wloclawek.info.pl
1 komentarz

gość-67574

Saniko najlepsze od lat!

1 0
ID:80145


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..