Włocławscy pływacy przywieźli z Bydgoszczy 14 medali

Świetnie spisali się zawodnicy włocławskich klubów podczas pierwszej edycji Wiosennych Zawodów Pływackich Wakacje.pl, które odbywały się w Bydgoszczy. Pływacy WKN Jacques wywalczyli dwanaście medali, a UKP Wodnik zgarnął dwa krążki.

W sobotę na pływalni Paris w Bydgoszczy zorganizowane zostały Wiosenne Zawody Pływackie Wakacje.pl. W zmaganiach wzięło udział ponad 320 reprezentantów 27 klubów z całego regionu, wśród nich sportowcy z Włocławskiego Klubu Nurkowego i UKP Wodnik Włocławek.

Pływacy WKN Jacques zdobyli dwanaście medali – sześć złotych, pięć srebrnych i brązowy. Bezkonkurencyjni okazali się: Pola Prokopiak (na dystansie 50m stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym) i Dominika Sobierajska (na dystansie 100m stylem klasycznym oraz 100m stylem zmiennym). Jakub Grzywiński zdobył złoto na 50m stylem motylkowym i srebro stylem dowolnym. Dwa krążki zgarnęła także Blanka Nowakowska (złoto na 50m stylem grzbietowym i brąz na 50m stylem dowolnym). Wśród medalistów znaleźli się także: Jeremi Tomasiewicz (srebro 100m styl dowolny i srebro 100m styl grzbietowy) oraz Jankowski Iwo - srebro 50m stylem klasycznym. Srebro wywalczyła także sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym złożona z zawodników: Seklecka Hanna, Jankowski Iwo, Prokopiak Pola i Grzywiński Jakub. W klasyfikacji medalowej dwunastolatków WKN Jacques uplasował się na drugim miejscu.

W bydgoskiej imprezie wystartowała także Zofia Minta z włocławskiego „Wodnika”, która jak zwykle nie miała sobie równych w swojej kategorii. Wywalczyła dwa medale: złoty na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i srebro na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Zosia otrzymała także nagrodę dla najlepszej dziesięcioletniej zawodniczki. W tym samym czasie Olivier Piątek wziął udział w Startach na Termach Maltańskich w Poznaniu. Zawody nie były premiowane medalami, tylko punktami według klasyfikacji FINA. Olivier za cztery starty sprinterskie w ogólnej klasyfikacji uplasował się na trzynastej pozycji w kategorii wiekowej 15 lat zdobywając łącznie 1516 punktów.