Medale fighterów AMSW na Mistrzostwach Polski Low Kick

Złoto, srebro i dwa brązowe medale - to bilans zawodników Akademii Mieszanych Sztuk Walki po Mistrzostwach Polski Low Kick. Mistrzostwo wywalczyła Amelia Cymerman, srebro zdobył Jan Kuczmaja, a brąz Katarzyna Tyl i Oliwia Sikorska.

W Nowym Targu odbywały się w weekend Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów Low Kick w Kickboxingu pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. Zawody rozgrywane były na dwóch ringach, do boju stawiło się 278 zawodników reprezentujących 78 klubów. Wśród startujących znaleźli się podopieczni trenera Daniela Tobjasza, reprezentujący dwa kluby: AMSW Włocławek i AMSW Wilkowice.

Barwy włocławskiego klubu reprezentowała Katarzyna Tyl, która trenuje zaledwie od sześciu miesięcy. Przedwalke wygrała przez RSC w pierwszej rundzie, w półfinale niestety musiała uznać wyższość Magdaleny Kazek ze Zduńskiej Woli, tym samym zdobywając brązowy medal.

Świetnie spisali się zawodnicy z Wilkowic. Doświadczona Amelia Cymerman w finale stanęła do boju z Natalią Maćkiewicz (A&W Team Obrowo) i po trzech rundach jednogłośnie wygrała zdobywając złoty medal. To kolejny tytuł Amelii w ostatnich tygodniach – w marcu wygrała na Mistrzostwach Polski Kick Light (czytaj więcej). Oliwia Sikorska w walce półfinałowej doznała kontuzji zdobywając brązowy medal. Jan Kuczmaja w półfinale wygrał walkę przez RSC z Hubertem Tarka (Viktoria Szydłowiec), a w finale skrzyżował rękawice z zawodnikiem CSW Kick-fighter Zgorzelec. Po trzech rundach przegrał na punkty zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Dzięki swojej postawie Jan i Amelia otrzymali powołanie do Kadry Polski.

Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich podopiecznych. Katarzyna Tyl po zaledwie sześciu miesiącach treningu, zdobyła trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski, to wielki sukces – mówi Daniel Tobjasz, trener AMSW – Tradycyjnie doskonale spisali się zawodnicy z Wilkowic, którzy od kilku lat dominują w swoich kategoriach wiekowych i wagowych. Janek po ciężkim boju zdobył tytuł wicemistrza Polski, Amelia w ciągu trzech tygodni została dwukrotnie Mistrzem Polski.

Teraz fighterzy Akademii Mieszanych Sztuk Walki kilka dni odpoczną, a później rozpoczną długie przygotowania do Mistrzostw Europy w Kickboxingu, które pod koniec sierpnia zorganizowane zostaną na Węgrzech.