Barański i Muraska wywalczyli miejsca w reprezentacji

Świetnie spisali się reprezentanci Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego podczas Centralnych Wiosennych Regat Kwalifikacyjnych zorganizowanych w Poznaniu. Fabian Barański i Oliwia Muraska wywalczyli miejsca w Reprezentacji Polski. 


W sobotnich wyścigach w konkurencji jedynek seniorów wystartował Fabian Barański i Grzegorz Ziółkowski. Barański wraz z siedmioma zawodnikami z pierwszej reprezentacji rozstawieni zostali do porannej sesji w finale A, natomiast Ziółkowski wystartował w finale D. Wyścig został rozegrany przez Fabiana bardzo dobrze taktycznie i na ostatnich pięciuset metrach przesunął się on na piątą pozycję. Ziółkowski w Finale D zajął drugą pozycję i awansował do finału C. W popołudniowym finale A Barański zademonstrował jeszcze lepszą dyspozycję kończąc wyścig na czwartej pozycji. Zwyciężył Dominik Czaja przed Natanem Węgrzyckim-Szymczykiem i Mateuszem Biskupem. Grzegorz Ziółkowski w Finale C przypłynął na siódmej pozycji.

W niedzielę wszyscy seniorzy rywalizowali w dwójkach podwójnych. Fabian Barański popłynął z Mirosławem Zientarskim. Wyścig w dwójkach był popisem tych zawodników, którzy bezapelacyjnie zwyciężyli w tym arcyważnym dla włocławianina biegu. Dwójka Barański - Zientarski osiągnęła czas 6:16,97. Drudzy na mecie byli Dominik Czaja i Adam Wicenciak (6:19:85), którzy wyprzedzili Macieja Zawojskiego i Szymona Pośnika (6:24:23).

W rywalizacji juniorek WTW wystawiło Oliwię Muraską, która przedbieg wygrała zdecydowanie, kwalifikując się do finału. W finale zajęła piątą pozycję. W porannym niedzielnym finale nasza zawodniczka popłynęła zdecydowanie lepiej zajmując czwarte miejsce tracąc do trzeciej Jessiki Sobocińskiej z SMS Wałcz zaledwie cztery setne sekundy. W ostatnim wyścigu finałowym włocławianka spadła ponownie na piątą pozycję. Ostatecznie Oliwii Muraskiej udało się zakwalifikować do składu Reprezentacji Polski Juniorów na Międzynarodowe Regaty w Monachium.

W konkurencji juniorów Łukasz Żmudziński po eliminacjach zakwalifikował się do finału B, który zdecydowanie wygrał i w niedzielę wystartował w finale A. Niestety nie nawiązał walki z czołówką i zakończył wyścig na ósmym miejscu tym samym spadając ponownie do finału B. W ostatnim wyścigu w finale B Łukasz Żmudziński przypłynął na drugiej pozycji zajmując ostatecznie dziewiątą pozycję w tych zawodach. Adam Sieraczkiewicz rozpoczął od finału D, który wygrał i dwukrotnie rywalizował w niedzielę w finale C, zajmując ostatecznie 20 miejsce w zawodach na 48 rywalizujących zawodników.

W finale A juniorek młodszych Magdalena Szprengiel finiszowała na drugiej pozycji ulegając jedynie faworytce imprezy Julii Sulik z SMS Wałcz. Julia Gęsicka osłabła w drugiej części dystansu i odpadła do finału B. W niedzielę Szprengiel w finale A nie poradziła sobie z bardzo trudnymi warunkami panującymi na torze i minęła linię mety na piątym miejscu. Gęsicka w finale B odniosła zdecydowane zwycięstwo i ponownie zawitała do finału A. Ostatni finał A tych zawodów, to doskonała postawa Julii, która osiągnęła trzecią pozycją. Magda ponownie finiszowała na piątym miejscu.

Ostatnimi zawodnikami WTW Włocławek walczącymi w Poznaniu byli juniorzy młodsi, których także należy pochwalić za walkę na tej imprezie. Maciej Sieraczkiewicz oscylował pomiędzy finałem A a finałem B zajmując odpowiednio: 1 miejsce w finale B, 7 miejsce w finale A i 3 miejsce w finale B. Patryk Sadokierski trzykrotnie zajmował czwartą pozycję w finale B.

przemek@wloclawek.info.pl
5 komentarzy

gość-65322

Brawo dla WTW Włocławek.

3 0
ID:81071

gość-42544

Tak trzymać.

3 0
ID:81072

gość-60090

Odpowiednia praca szkoleniowa trenerów, organizowanie jak najlepszych warunków do treningów dla zawodników oraz cięźka (tak mi się wydaje ,gdyź bez pracy nie ma kołaczy ) daje wymierne wyniki. Wioślarze pamiętajcie zawsze jesteśmy z Wami robicie dobrą robotę.Trzymajcie tak dalej!

3 0
ID:81073

gość-87139

najbardziej utytułowany klub w historii miasta
gratuluję zawodnikom, trenerom i działaczom

3 0
ID:81074

gość-62431

Gratulacje dla Wszystkich zawodników WTW Włocławek

2 0
ID:81076


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Tarcza Antykryzysowa - ochrona przed skutkami epidemii

Najważniejsza jest płynność finansowa i bezpieczeństwo pracowników – temu ma..

W obawie przed koronawirusem podpisano porozumienie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ratusz zorganizował kolejną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..