IV liga: Włocłavia zbiła Zawiszę, Lider pokonał Orlęta

Piłkarskie drużyny z naszego miasta rozgrywały w weekend swoje mecze ligowe. Włocłavia Włocławek pokonała na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 3:1, a Lider Włocławek wygrał u siebie z Orlętami Aleksandrów Kujawski 1:0.

Seniorzy Włocłavii w świetnym stylu pokonali na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 3:1. Pierwszą bramkę dla naszych strzelił w końcówce pierwszej połowy Paweł Behlke (42'). Gospodarze wyrównali w drugiej połowie (64'), jednak po fenomenalnym strzale z rzutu wolnego Łukasza Grube włocławianie wyszli na prowadzenie. Zwycięstwo przypieczętował w końcówce spotkania Piotr Szablewski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym.

Lider Włocławek podejmował na własnym terenie Orlęta Aleksandrów Kujawski. Spotkanie było bardzo zacięte i żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. Jedyny gol padł w 25 minucie po rzucie karnym wykonywanym przez Bartłomieja Grube i te trafienie dało włocławianom zwycięstwo i komplet punktów. W następnej kolejce Włocłavia zagra u siebie z Pogonią Mogilno (27 września, godzina 18:00), a Lider wyjeżdża do Łochowa na mecz z tamtejszym Sportisem (28 września, godzina 11:00).