Nieudana inauguracja Anwilu

Niestety pomimo powrotu kapitana Andrzeja Pluty po kontuzji stopy, drużynie Anwilu nie udało się pokonać Ukraińskiego zespołu Azovmash Mariupol.

Włocławianie na parkiet wybiegli w składzie: Andrzej Pluta, Gerrod Henderson, Zbigniew Białek, Bartłomiej Wołoszyn i Alex Dunn. Pierwsze punkty w meczu zdobył Alex Donn, który dostał podanie od Gerroda Hendersona. W odpowiedzi rywale zaczęli skutecznie rzucać, głównie dzięki Liadellis Panagiotis i objęli prowadzenie 6:2. Goście prowadzili do 6min I-kwarty kiedy to za 3 punkty rzucił kapitan Anwilu, a chwilę później samotna akcja również A.Pluty (2+1) i Anwil uzyskał cztero punktową przewagę 16:12. W kolejnych minutach spotkania Anwil uzyskiwał coraz to większą przewagę żeby na koniec I kwarty mieć sześcio punktową przewagę nad Ukraińskim zespołem.

Na II kwartę zespół Anwilu wyszedł równie mocno zmotywowany i od razu powiększał swoją przewagę, 5 punktów zdobył B.Wołoszyn, 2 punkty A.Daniels i na tablicy było już 29:16. Kiedy to większość myślała, że będzie już tylko lepiej, do głosu doszli goście. Na boisku w drużynie Azovmash pojawia się Van De Hare i to dzięki jego akcji (2+1) goście zdobywają pierwsze punkty w tej kwarcie. Kolejnych kilka akcji to tylko dobra postawa zespołu gości, którzy odrobili straty i na zakończenie pierwszej części spotkania uzyskali 1 punktową przewagę 36:37.

Najskuteczniejszymi graczami do przerwy byli: Anwil – Gerrod Handerson (11pkt., 2zb.) i Alan Daniels (7pkt., 4zb.) dla Azovmash Mariupol – Serhiy Lishchuk (12pkt., 9zb.) i Panagiotis Lidellis (11pkt., 4zb.)

Po przerwie pierwsze punkty zdobywa Gerrod Henderson, oddając celny rzut zza linii 6,25 i Anwil odzyskał przewagę. Po tej akcji nastał wyrównany okres gry obydwu zespołów i dopiero w ostatnich sekundach meczu po celnym rzucie za 3 punkty Yahora Meshcharakou, gospodarze stracili prowadzenie, a wynik meczu po 30 minutach był 52:54 dla drużyny gości.

Zmotywowani końcówką III kwarty gracze Azovmash poszli za ciosem i szybko uzyskali sześcio punktową przewagę 52-58. W odpowiedzi dwa celne rzuty za 3punkty oddali G.Henderson i Z.Białek i w Hali Mistrzów był remis 58-58. Kilka nieudanych akcji gospodarzy i zespół Azovmash Mariupol uzyskuje pięcio punktową przewagę 61:66. Pomimo usilnych starań nie udało się odrobić strat i Anwil Włocławek przegrał swój inauguracyjny mecz w pucharze ULEB 66-70.

Anwil Włocławek – Azovmash Mariupol 66-70 (22-16, 14-21, 16-17, 14-16)
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..