Kto nowym prezesem Kujawiaka?

W zeszłą sobotę tuż przed meczem z Unią Janikowo do dymisji podał się prezes Kujawiaka Włocławek – Janusz Dębczyński. Decyzję o swojej rezygnacji podjąłem po długim namyśle – mówi były już prezes. – Uznałem, że tak będzie najlepiej, zarówno dla klubu jak i samych piłkarzy. Jednym z kilku powodów mojej rezygnacji był fakt, iż moja opcja polityczna i ta którą kieruje prezydent Andrzej Pałucki różnią się. Myślę, że dla dobra wszystkich którym leży na sercu dobro tego klubu podjąłem dobrą decyzję – dodaje.

Od razu po tej informacji w prasie zaczęły pojawiać się informacje na temat nowych, rzekomych kandydatów na funkcję prezesa klubu. Najczęściej przewijały się tu dwa nazwiska. Pierwszy kandydat „mediów” to były prezydent Włocławka – Władysław Skrzypek, drugi natomiast to obecny senator z ramienia PO – Andrzej Person.

- Rozważam taką propozycję – mówi Skrzypek. – Zwrócili się z nią do mnie kibice Kujawiaka. Nie jest bowiem problemem wyrazić zgodę, zostać prezesem i nic nie robić. Problem polega na tym, że trzeba dla klubu ciężko pracować i pozyskiwać sponsorów – dodaje. Były prezydent nie boi się także, że w przypadku gdyby został prezesem, włodarze miasta podobnie jak było z jego poprzednikiem (także WWS) będą mu robić „po górkę”. – Nie boję się, iż ktokolwiek z władz miasta będzie chciał zaszkodzić Kujawiakowi. Gdy byłem prezydentem zawsze z każdym udawało mi się znaleźć wspólny język i pracować dla dobra Włocławka. Sport jest wizytówką miasta i gdyby udało mi się stworzyć silny klub piłkarski, byłby to sukces zarówno mój, jak i władz miasta.

Nieco inaczej na plotki o swojej kandydaturze na prezesa klubu mówi Person – Prezesem Kujawiaka nie będą na pewno. Kocham sport, kocham piłkę i będę chciał pomóc temu klubowi. Jednak nie mogę się zgodzić na tę funkcję, gdyż wymaga ona bardzo dużo pracy i czasu. A ja z racji swoich obowiązków, nie mógłbym poświecić na tę czynność tyle czasu ile potrzeba.

Kto zatem i kiedy obejmie stanowisko nowego prezesa K.S. Kujawiak Włocławek ? – Wszystko wyjaśni się w połowie grudnia, kiedy to zbierze się Walne Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia – mówi dyrektor klubu Leszek Oleradzki. Janusz Dębczyński zrezygnował z funkcji prezesa, chce także zrezygnować z bycia członkiem zarządu. Myślę, że to będzie tylko formalność i zarząd zgodzi się na zmianę prezesa. W tej chwili jednak nadal będzie on pełnił wszystkie obowiązki. A jeśli chodzi o oficjalnych kandydatów na to stanowisko to dopóki nie zbierze się zarząd to takich nie ma. Źródło: http://www.kujawiak.90minut.pl
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..