Koszykarze wloclawek.info.pl mistrzami XX edycji WLKA

Koszykarze reprezentujący nasz portal wywalczyli mistrzostwo dwudziestej edycji Włocławskiej Ligi Koszykówki Amatorskiej. W finałowym dwumeczu wloclawek.info.pl pokonał Arkadię Nieruchomości i wywalczył czwarty tytuł w ciągu ostatnich sześciu lat.

W finale dwudziestej edycji WLKA spotkali się rywale z ubiegłego roku: mistrz rozgrywek Arkadia Nieruchomości i srebrni medaliści z wloclawek.info.pl. Ekipa naszego portalu była mocno zmotywowana, bardzo chciała się zrewanżować i odebrać Arkadii tytuł. Niestety, pierwszy mecz finału kompletnie nam nie wyszedł, coś nie zagrało i to nasi rywale cieszyli się ze zwycięstwa. W pewnym momencie traciliśmy już nawet dziewiętnaście punktów, jednak po świetnej czwartej kwarcie udało nam się zmniejszyć stratę do siedmiu oczek (66:73).

Pierwszy mecz finału ewidentnie nie ułożył się po naszej myśli. Nie weszliśmy w niego tak jakbyśmy tego chcieli i nie wykonaliśmy założonego planu. Rzutowo także nie prezentowaliśmy się zbyt dobrze, dlatego od samego początku musieliśmy gonić wynik – mówi Bartek Rędzikowski, trener wloclawek.info.pl - Brawa jednak dla chłopaków, że nawet na chwilę nie stracili wiary w siebie i zagrali do końca. Udało się nam zmniejszyć dużą stratę i uwierzyliśmy, że wciąż mamy realne szanse na mistrzostwo.

Do rewanżu podeszliśmy pełni energii i od samego początku narzuciliśmy swoje warunki gry. Wykorzystywaliśmy przewagi, byliśmy skuteczni pod koszem i nie pozwalaliśmy rywalom się rozpędzić. Od drugiej kwarty zaczęliśmy budować swoją przewagę i na przerwę zeszliśmy z piętnastopunktowym prowadzeniem (39:24). Po zmianie stron całkowicie przejęliśmy inicjatywę na parkiecie i z minuty na minutę coraz bardziej odjeżdżaliśmy Arkadii. Po rewelacyjnej drugiej połowie wygraliśmy mecz 73:38, nie pozostawiając przeciwnikom żadnych złudzeń.

Bardzo się cieszę z okazałego zwycięstwa i kolejnego mistrzostwa wywalczonego przez naszą ekipę. To czwarty tytuł mistrzowski dla wloclawek.info.pl w ciągu ostatnich sześciu sezonów, jednak ciągle nam mało - mówi Bartek Rędzikowski - Olbrzymie brawa i słowa uznania dla chłopaków za wiarę, zaangażowanie i zostawione na parkiecie serce. Panowie, jesteście wielcy, dziękuję Wam za wszystko, za kolejny wspólny sezon i za kolejny tytuł mistrzowski.

Po medalach i pucharach dla najlepszych ekip dwudziestej edycji organizatorzy tradycyjnie przyznali nagrody indywidualne. Królem strzelców sezonu zasadniczego został reprezentant wloclawek.info.pl Jarosław Pawłowski, najlepszym rzucającym za trzy punkty był Jakub Kornatka (Medikor), a MVP meczów finałowych został (kolejny raz) Adrian Ręgocki, oczywiście zawodnik naszego portalu.

Finałowa seria którą zakończyliśmy w niedzielę, zmusiła nas do wejścia na najwyższe obroty, przeciwnik postawił nam naprawdę trudne warunki. Wynik drugiego meczu tak naprawdę nie odzwierciedla siły Arkadii. Tegoroczny finał był bardzo ciężki, dlatego wygrana tak dobrze smakuje – mówi Adrian Ręgocki, MVP finałów - Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa w rozgrywkach, które w tym roku były wyjątkowo wyrównane. Nie ukrywam, że w przyszłym sezonie również chcielibyśmy powtórzyć taki wynik. Chciałbym podziękować sponsorowi, trenerowi i kolegom z drużyny, bez których nie byłoby to wszystko możliwe. Do zobaczenia w przyszłym sezonie.